TİCARET ODASI BAŞKANI REŞAT ANYA; SÖKE MİLLETVEKİLİNİ İSTİYOR


TİCARET ODASI BAŞKANI REŞAT ANYA; SÖKE MİLLETVEKİLİNİ İSTİYOR

Söke Ticaret Odası Başkanı Reşat Anya, dün ilçemizdeki siyasi parti başkanlarını ve yöneticilerini Ticaret Odasında ağırladı.
Konu; Aydın'ın batısı olan Söke, Didim ve Kuşadası ilçelerini dikkate alınması ve seçilebilir bir sıradan milletvekili çıkarılması konusu irdelendi...
Bir kaç gündür yazılarımızla kunuyu gündeme getirdik:
Söke sivil toplum kuruluşlarından bir bir aynı ses yükseliyor; SÖKELİ MİLLETVEKİLİ İSTİYORUZ…
Buna en güzel örneklerden biri ilk olarak Söke Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Karataş ve Söke Demirciler Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu'ndan geldi. Başkanlar, Söke’nin Ankara’daki yalnızlığına tepki göstererek önümüzdeki genel seçimlerde mecliste Sökeli bir milletvekili görmek istediklerini söylediler…
Dün de Söke Ticaret Odası bu sese; ses kattı…
Söke Ticaret Odası Başkanı Reşat Anya, Siyasi partiler Aydın'ın batısını dikkate almalıdır, dedi.
Söke Ticaret Odası'nın düzenlediği toplantıda Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz ve MHP İlçe Başkanı Bülent Demirbaş bulundu. Toplantıda ayrıca Ticaret Odası meclis üyelerinin yanı sıra siyasi partilerin yöneticileri de bulundu.
Toplantının amacı 7 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel  Seçimlerde Aydın’ın batı bölgesinden Milletvekili nasıl çıkarabiliriz konusunu masaya yatırmaktı.
Öyle de oldu… Söke Ticaret Odası, Söke'de bugüne kadar yapılamayan bir ilki yaptı. Önemli bir konuya parmak bastı. Aydın merkez, batı bölgesine üvey evlat muamelesi yaparak milletvekili adaylarımızı seçilemiyecek sıralara atıyor söylemi tekrar gündeme geldi ve ilçemizdeki siyasi parti temsilcileri, Aydın’ın batısını da dikkate alması için büyük çaba sarfedeceklerini dile getirdi.
Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Anya; “Söke-Kuşadası ve Didim’i de içine alan batı bölgesinden bir adayın çıkması için elimizden geleni yapmak istiyoruz, dedi.
Ankara'da Kapısını çalabileceğimiz bir milletvekilimizin olmasını istiyoruz, diyen Anya, Söke’nin tamamlanmayı bekleyen ya da başlamayı bekleyen fakülte, OSB, tren garı projesi ve öğrenci yurdu gibi yatırımları var. Sadece iktidardan değil muhalefetten de olsa milletvekili ihtiyacımız ortada. Siyasi partiler Aydın’ın batısını dikkate almalı, diye konuştu.
CHP İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer, MHP İlçe Başkanı Bülent Demirbaş ve partililer, siyasi olarak çekişme yaşasalar da Söke için her konuda mutabık kalarak ortak fikirle çıkarılacak bir veya bir kaç  milletvekili adayını destekleme çabası içinde olabileceklerini gösterdiler.
Yapılan toplantının önümüzdeki ay yeniden yapılması ve bu toplanıtının sadece Söke ile sınırlı kalmaması; Aydın’ın batı yakası Söke, Kuşadası ve Didim'i de bu konunun içine alarak dikkatleri batı bölgesinde seçilebilir bir sıradan milletvekili çıkarılması konusuna çektiler.
Söke Ticaret Odası Başkanı Reşat Anya'nın Siyasi partileri bir araya getirmesi çok önemli ve güzel bir adım.
STK'larımızın Söke için birlik olma çabalarını hep birlikte yaşayıp göreceğiz…

 

Bu makale 1429 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Halil Güven (18/2/2015)
    Bu konu gerçekten önemli kardeşim... Bakalım başarı sağlanacak mı? Saygı sevgi ve selamlar...