"17 Tane Danışmanım Olacak…"


 

"17 Tane Danışmanım Olacak…"

"Oy yerine dua istiyorum. Dualarınız bizimle olsun…"

 

Yukardakı sözler, AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Metin Yavuz'a ait…

Milletvekili aday adayı işadamı Metin Yavuz, Cumartesi günü Ardıç Restorant'ta kahvaltı verdi. Milletvekili aday adayı Metin Yavuz'u eşi Saadet Yavuz Hanımefendi de yalnız bırakmadı.

Yavuz, kahvaltıda Ak parti İlçe Başkanı Fatih Gürer, Ak Parti Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Mahalle Temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri, parti yöneticileri, parti üyeleri ile mahalle muhtarlarını ve gazetecileri tek tek kapıda karşıladı.

Temayül yoklaması öncesi partilililerle bir araya gelen milletvekili Aday adayı Metin Yavuz, Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler konusunda durum değerlendirmesi yaptı.

Teşkilat ziyaretleri programları çerçevesinde konuk olduğu ilçelerde yaptığı söyleşilerde "Oy yerine dua" istediğini belirten Metin Yavuz, birlik ve beraberlik içinde olmaya bugün daha fazla ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

Allah kısmet eder de, vekillik bana nasip olursa Ankara'da memleketimin menfaati için mevlam güç kudret verdiği sürece yatırımların daha hızlı, daha doğru şekilde kazandırılması konusunda üzerime düşeni yapacağını belirten Milletvekili Aday adayı Metin Yavuz, "Bunun sözünü sizlere şimdiden verebilirim. Benim 17 tane danışmanım olacak. Aydın gibi güzel bir yörenin yaşanılabilir bir kent olması için daha çok devlet yatırımlarını kazandırabilmek adına bu 17 danışmanım ile devamlı iletişim halinde olacağım. Bu 17 danışmanım kimler sorusuna açıklık getirmek gerekirse, bu danışmanlar benim ilçe teşkilat başkanlarım olacak." dedi.

Kendim için, memleketim için, ülkem için hayırlısı ise mevlam bana bu vekilliği nasip etsin, diyen Milletvekili Aday adayı Metin Yavuz, "Hayırlısı değilse de, dün ben bu partideydim, bu gün buradaydım yarın yine burada olacağım. Partime, teşkilatlarıma küskünlüğüm kırgınlığım asla söz konusu olamaz.''diye konuştu.

Milletvekili aday adayı Metin Yavuz konuşmasını tamamladıktan sonra, Ak Parti İlçe Başkanı Partilileri temayül yoklaması ve oy kullanama konusunda uyarılarda bulundu.

 

SÖKELİ MİLLETVEKİLİ İSTİYORUZ…

Görülen o ki Ak Parti'nin mevcut milletvekillerinin gerçekten de görev süreleri dolmuş…

Batı bölgesinden milletvekili çıkarılması bu seçimde büyük önem taşıyor.

Ak Parti Aydın Milletvekili sıralamısnda batı bölgesi yani; Söke, Kuşadası, Didim'i temsilen seçilebilir bir sıradan milletvekili istiyoruz…

Bir de küçük hatırlatma; Ak Parti'nin batı bölgesindeki oy oranının düşük olmasının sebeplerinden birisi de Söke, Kuşadası, Didim'i temsilen bir vekilinin olmayışı.

Temayül yoklamasından ne çıkar bilmem ama Ak Parti bu seçimde de aynı hatayı yapıp bölgemizde seçilebilir bir sıradan vekil adaylığı vermezse yeni arkalarda kalır…

Eğer ilk üç içinde bir adayımız olursa, bu aday Aydın'ın batı bölgesinden büyük destek alır…

 

MUHTARLAR AK PARTİLİ VEKİLLERE TEPKİLİ…

AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Metin Yavuz'un düzenlediği kahvaltılı toplantıya katılan mahalle muhtarları mevcuk Ak partili vekillere ulaşamadıklarını dile getirdiler.

Bir muhtarımız; Seçim çalışmalarının başlamasıyla milletvekili aday adayları veya adaylar milletvekililği çalışmalarında muhtarları ve vatandaşları oy istemek adına her zaman ziyaret ettiklerini fakat seçimlerden sonra bir daha ulaşamadıklarını dile getirdi…

Bazı muhtarlarımız bu ziyaretlerin seçimlerden sonra tamamen kesildiğini hatta kiminin telefonlarını bile değiştirerek bir daha o semte uğramadıklarından şikayet ettiler.

İçler acınası bir durum…

Mahalle muhtarları ve vatandaşlarımız hep bu dertten muzdarip.

Her şeçimde aynı sorunları yaşıyoruz. Türk milleti gerçekten de bu kadar unutkan mı?

Yine bir seçim geldi çattı… Vekil adayları sahneye çıktı ve yine yüzlerindeki sahte gülümsemeyle mi yoksa sami bir biçimde vatandaştan oy istiyorlar…

Bunun kararını vatandaş sandıkta verecek…

 

 

Bu makale 1099 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz