söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSEÇMEYE DOYAMADIK...


SEÇMEYE DOYAMADIK...

30 Ağustos
29 Ekim
10 Kasım
18 Mart
23 Nisan
19 Mayıs
Sevgili okurlar, bu tarihleri sakın ola doğum günü, evlilik yıl dönümü, sevgililer günü, analar, balar, kaynanalar günüyle karıştırmayın. (Evet Kaynanalar günü diye bir gün bile var)
Bu özel günlere katılmamak için hastalık gerekçe gösteren ama aynı hastalıkların miting yapmasına engel olmayan hatta bu özel günlere katılıp şehitlerimizi anmak ve cumhuriyetin değerlerine sahip çıkarak kutlamak yerine hastane açılışı yapmayı daha değerli bulan liderlerin, verdiği önemden kat kat fazlasıdır bu günler.
Öyle topraklarda yaşıyoruz ki, her gün bir acı, her gün yitip giden canlar, her gün silah sesleri.
Bunlar yaşanıyor diye kaç yıldır hiçbir milli bayramı kutlanmamakta. Bakın her gün kapınızın önünde, düğün salonlarında insanlar eğlenmeye evlenmeye devam ediyor mu? Ediyor. Acılara rağmen hayat devam ediyor mu ? Ediyor. Bu törenleri iptal eden ülke yönetiminde söz sahibi kişiler, aynı gün başka düğünlere, derneklere, eğlencelere katılıyor mu ? Katılıyor.
O zaman her yıl bir acıyı bahane ederek CUMHURİYET’e ait kanla kazanılmış zaferlere ve bu zaferde şehit düşen insanlarımızı ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma ve bu özel günleri kutlama fırsatı elimizden alınmamalı…

***

Seçimlere Dair; “Olmadı bir Daha, olmazsa bir daha, yine olmazsa bir daha”
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız  "Hedefimiz 1 Kasım’da tek başına iktidar olmak. Sonuç aynı çıkarsa CHP ve MHP ile olan konuşmalar dikkate alınacaktır. Eğer milli irade bize o görevi verecekse biz vatandaşımızın verdiği hedefi doğru anlar ve yerine getiririz" dedi.
1- Zaten milli irade size bu seçimde o görevi vermedi mi? Yaklaşık bir sene boyunca vatandaşa yaptıklarınızı ve yapacaklarınızı anlatmadınız mı? Halk bunun sonucunda karar vermedi mi ?
2- Madem 1 Kasım seçimiyle birlikte Koalisyon “intihar” olmaktan çıkacaksa, neden şimdi kurmadınız?
3- Milli İradenin bir sonucu oy alıp, barajı geçip, mecliste ülkenin büyük çoğunluğunu temsil eden partileri neden ve hangi hakla dikkate almıyorsunuz? O partileri dikkate almamayı halkın seçimlerini dikkate almamak anlamına gelmiyor mu?
4- Seçimler sonuçlanır oy kaybı yaşayan parti nerede hata yaptığına bakıp bir sonraki seçime kadar çok çalışıp kaybettiği oyları geri kazanmaya bakar, oylarını arttıran partide halkının ondan istediklerini aynı düzeyde ve daha fazlasını yerine getirmeye çalışır. Soru şu ; Neden diğer partilerin oylarını arttırmak için 4 sene boyunca durdurak bilmeden çalışması gerekirken AKP birkaç aylık gibi kısa bir süre boyunca hiçbir katkı sağlamadan aynı konuma gelmek istiyor? Oy kaybının nedenlerini anlamış olmaları, halkın takdirini yok sayarak, bunun sonuçlarına 4 sene boyunca katlanmayacakları anlamına mı geliyor?
5- Siz halkı gerçekten anladınız mı? Anladıysanız hangi çalışmalarla anladığınızı kanıtladınız?
Teknolojimiz 4.5 G hızına çıkacak ama siyasetimiz hala 2 G hızında...

 

Bu makale 1054 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz