söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİyi ki varsın Söke Ekspres


İyi ki varsın Söke Ekspres

54 yıldır ilçemize ve bölgemize sahip çıkan en önemli kurumlardan biri olarak, iyi ki varsın Söke Ekspres.
Geçtiğimiz yıl gazetemizin yıl dönümünü kutlarken Söke Ekpres’e teşekkürlerimi sunmuştum. Aradan bir yıl geçti ve bu sure zarfında yaşananları düşündüğümüzde bu yıl “İyi ki varsın Söke Ekspres” deme ihtiyacı hissediyorum.
Yandaş Medya,Candaş Medya, Havuz Medyası, Tarafsız Medya gibi kavramların ortalıkta dolaştığı bir ortamda taraf olma hakkını, halktan yana kullanarak yanımızda oldun.
Demokrasinin bir araç değil bir amaç olması yönünde yayınlar yapmayı tercih ettin.
Kuruluş amacına sağdık kalıp bir çok sivil toplum örgütünden daha etkili olmayı başardın.
İşin kolayına kaçmak yerine her seferinde bir paragraf daha fazla bilgi için çırpındın.
Çağdaşlığın gerekliliklerini bir çok kez bedel ödeyerek yerine getirdin.
Bölgemizin en önemli ekonomik değer yaratan çiftçilerini ve ekonomik gelir kaynağımız tarımı her zaman en ön planda tuttun.
Bununla da yetinmedin yeri geldiğinde esnafın sıkıntılarını dinledin, yeri geldiğinde klavuzluk ettin.
Aynı gazetede birbirine zıt düşünceleri yan yana koyup kararı bizlere bıraktın.
Ulusal ve yerel basının en büyük problemlerinden manipülasyon, dezenformasyon ve patronaj etkisinde kalmayıp gazetecilik ilkelerini yerine getirmeyi başardın.

Cumhuriyet’in ve onun kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının iftiralara uğradığı, aşağılandığı, onlara edilen küfürlerin fikir özgürlüğü kapsamına alındığı bu dönemde, gazete sayfalarını dönemin şartlarına uyum sağlamak adına, ticari kaygılar adına isminden utanıp sıkılıp değiştirme ihtiyacı hissetmediğin Cumhuriyet Ofset’te bastın.

Çok zor günler geçiriyoruz. İnsan böyle günlerde en çok, güven duyduğu kurumların varlığına ihtiyaç duyuyor. Demokrasi’nin koruyucusu olarak basına olan müdahalelerin arttığı dönemde sen bağımsız olmayı tercih ettin.

Bizleri sahipsiz bırakmadın, bir anne bir baba gibi düşündün, yeri geldi hakkımızı savundun,   yeri geldi klavuz oldun, bizimle sevinip bizimle üzüldün, tüm Sökelileri ailenin bir ferdi olarak gördün, Doğru bildiğinden şaşmadın ve en önemlisi her sabah insanlara “Her şey daha güzel Bir Söke için” diyerek umut ve azim dağıttın. İyi ki varsın Söke Ekspres, daha nice mutlu yıllara.

 

Bu makale 1051 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz