"BELİĞ AZBAZDAR SÖZÜ"


"BELİĞ AZBAZDAR SÖZÜ"

Milliyetçi Hareket Partisi MHP’nin Sökeli 2. sıra Milletvekili Adayı Mehmet Beliğ Azbazdar, dün muhtarlar ve basın mensuplarını kahvaltılı toplantıda ağırladı.
MHP Aydın 2. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Beliğ Azbazdar, siyasi tecrübesi ve siyasi kimliğinin yanı sıra üretici kimliği ile de Aydın genelinde büyük ilgi görüdüğü açıkca ortada.
Dün Ardıç Restorant'ta düzenlenen kahvaltıda ilk konuşmayı MHP Aydın İl Başkanı Cem Akbudak yaptı. 1 Kasım'da bizleri millet olarak 7 Haziran seçimlerinde yok sayayarak, milli iradeyi, halkın iradesini yok sayarak tekrar sandık başına götürüyorlar, diyen başkan Akbudak, 1 Kasım seçimlerinin neden bukadar önemli olduğunu anlattı.
Söke, Kuşadası ve Didim dahil olmak üzere çok büyük bir kesimin tanıdığı ve tecrübesini ıspatlamış MHP Aydın 2. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Beliğ Azbazdar'ın adaylığından memnun olduklarını dile getiren başkan Akbudak, "Bu ortamda genelde 13 yıllık Ak parti iktidarının ve yerelde büyükşehir belediyesinin baskılarını da göz önüne alırsak, ben MHP'den aday olan tüm arkardaşlarıma minnet ve şükranla teşekkür ediyorum." dedi.
Bugün MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, televizyon kanallarında partimiz adına çok önemli açıklamalar yapacak, diyen başkan Akbudak, "MHP’ye kesinlikle bir koalisyon teklifinde bulunmamış, sadece altı aylık seçim hükümetine yada kurulacak azınlık hükümetine destek talebi olurken kamuoyunda koalisyona MHP’nin sıcak bakmadığı algısı oluşturulmuştur. Bugün MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, televizyon kanallarında partimiz adına çok önemli açıklamalar yapacak. Tüm halkımızın bu açıklamaları takip etmesini, gerçekleri öğrenmesini istiyoruz." dedi.
MHP Aydın 3. Sıra Milletvekili Adayı Hilmi Bolatoğlu, kahvaltılı basın toplantısında yaptığı konuşmasında 7 Haziran seçimleri sonrasında Türkiye'nin yaşadığı talihsiz günleri değerlendirdi.
Seçimler sonrası yapılan koalisyon görüşmelerine değinen MHP Aydın 3. Sıra Milletvekili Adayı Hilmi Bolatoğlu, "Seçimden sonra Ak Parti, hükümet kurmama kararı vermiştir. Yapılan koalisyon görüşmelerinde MHP'ye seçim hükümetinde yer alması veya azınlık hükümetine destek verilmesi istendi. Oysa ki bizim yeni kurulacak hükümetle ilgili tüm çalışmalarımız hazırdı. Hepsi taslaklar halinde hazırlandı, MHP'nin dört ilkesi kabul edilmedi ve durum ortada. İşte bu yüzden ülkenin geleceği için oy ver, ülkenin geleceği MHP…" diye konuştu.
MHP Aydın 1. Sıra Milletvekili Adayı Deniz Depboylu da, yaptığı konuşmada ülkemizin ve Aydın'ın eğitim konusundan büyükşehir yapılanmasına, yaşanan terör olaylarından masum insanların hayatlarını kaybetmesine, Aydın, Söke ve tüm bölgemizin iktidardan hak ettiği hizmetleri alamamasından, çiftçilerin gübre ve mazotu fahiş fiyattan almasından ve MHP'nin seçim çalışmaları hakkındaki bir çok konudan söz etti.
Depboylu, özellikle MHP Aydın 2. Sıra Milletvekili Adayı M. Beliğ Azbazdar'ın mecliste bölgemiz insanlarını temsil etmesinin önemine değindi; "Söke'den çıkan bu adaya, bize güvenin, destek verin bizler de sizleri mecliste en iyi şekilde temsil edelim." diye konuştu.
Kahvaltılı toplantının evsahibi M. Beliğ Azbazdar ve eşi Hülya Azbazdar, konuşmalar öncesi misafirlerini tek tek ziyaret ederek gönüllerini aldılar. Mahalle muhtarları ve basın mensuplarının katıldığı toplantıda MHP Aydın 2. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Beliğ Azbazdar, siyasi tecrübesiyle yaptığı konuşmada çok önemli bilgiler verdi.
Üreticini, çiftçinin ve Söke halkının sesini mecliste duyurmak için bu yola çıktıklarını belirten Azbazdar; "1 Kasım seçimleri ülkemize, Aydın'ımıza ve Söke'mize hayırlı olsun. Ben ve aday arkadaşlarım kendimizi sizlere emanet ettik. TBMM'de bizleri temsil edenler malum işlerle meşgul oldukları için halkın işleriyle uğraşmadılar. Ben ve arkadaşlarım halkın işleriyle ilgilenmek için aday olduk. Mecliste halkın işleriyle ilgileneceğiz; "Beliğ Azbazdar sözü…" dedi.
Toplantı daha sonra muhtarlar ve basın mensuplarının soruları ve MHP'li adayların verdiği yanıtlarla sona erdi.

***
1994-2002 yılları arasında Söke Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Azbazdar, Söke ve Söke’ye bağlı birçok köye hizmet götürmüştü. Parti ayrımı yapmaksızın kapısını herkese açık tutan Azbazdar, milletvekili adaylığıyla şimdi de toplumun her kesiminden büyük destek görüyor. Azbazdar’a sadece halktan değil, eski siyasetçi arkadaşlarından da destek geliyor. MHP’den aday olmasına rağmen şu anda değişik patilerde siyaset yapan eski partili arkadaşları, ”Bizim oyumuz Azbazdar’a. Çünkü onun Aydın’a çok büyük hizmetler kazandıracağından eminiz. Bizim için önce Azbazdar gelir. 1 Kasım tarihinde kendisini Milletvekili olarak göreceğimize inancımız sonsuz” şeklinde konuşuyorlar.

 

Bu makale 1500 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz