söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi“Hadi oğlum göster amcalara!..”


“Hadi oğlum göster amcalara!..”

Geçtiğimiz günlerde Adalet Parkı’nın içinden geçiyordum. Yaklaşık 7-8 yaşlarında bir erkek çocuğu yine benzer yaşlardaki kız çocuğu yaşıtıyla kavga ediyordu.
Oyun aletlerinin içinde bunlar birbirini kovalarken bizim yağız yiğit delikanlı, arkadaşına ağız dolusu küfürler ederek bağırıp çağırıyordu. Çocukları görmeseniz lise öğrencileri kavga ediyor sanırsınız. Uzaktan çocuğun ettiği küfürler öylesine net duyuluyor ki şaşar kalırsınız.
..........
..........
Kusura bakmayın bu küfürleri sansürledim. Ama sizlerde kusura bakmayın o çocuğun o halini ve arkadaşını küfür kıyamet koşturarak kovalamasını sizlere aktarmak zorundaydım.
Yanlış anlamayın bu tür olaylarla ilk defa karşılaşıyor değilim. Sokakta bu ve bu çocuk gibi yüzlercesi binlercesi var. Hatta bu çocukların bir çoğu belki bu yazıyı okuyan sizlerin evlatları.
Erkek çocuklarınıza daha küçük yaşlarda;  “Hadi oğlum göster amcalara ........” diye gaz vermelerle başladınız “Oğlum bu ne söyle bakayım” diyerek topluluk içinde pipisini tutturmakla devam ettiniz.
Yeri geldi daha el kadar bebeyken o narin bedenine alkol soktunuz. “İç bir yudum…”
Yeri geldi gittikçe pisleştiniz “Oğlum kızları napmalı?” diye sordunuz ve cevabını daha öncesinden ezberlettiğiniz “………” cevabını vermesine kahkahalar attınız.
Çocuğunuz erkek diye yaptığı tüm şımarıklıkları normal kabul ettiniz. Amcalara küfretmeyi marifetmiş gibi gösterdiniz.
Yalnız çocuğunuz gün geldi size bile “...tir git” dedi. Eveeet işte dananın kuyruğu burada koptu. Çocuğunuza o güne kadar bir ana baba gibi davranmadığınız için bu o gün gelip size bile küfür ettiğinde kan beyninize sıçradı.
Ya dövdünüz ya kızdınız, belki ceza verdiniz. Belki de siz daha afili bir küfür edip kendi yarattığınız canavarı yendiniz.
Ama her ne olursa olsun kendi elinizle çocuğunuzu o parkta belki ileride birinin eşi birinin annesi olacak o kız çocuğundan üstün görmesini sağladınız.
Ona “erkek küfreder, erkek içki içer, erkek kavga eder,karı gibi ağlamaz, kadın kısmı da neymiş, kadın dediğin öyle her şeye karışmaz, otursun evinde, kadın kısmı da bazen dayağı hak ediyor ama” gibi son derece “ERKEKSİ” şeyleri öğrettiniz.
Teşekkürler adam gibi adamlar.

 

Bu makale 2923 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz