KAYMAKAM BEY İLE SABAH KAHVALTISI


KAYMAKAM BEY İLE SABAH KAHVALTISI

Son yıllarda sabah kahvaltıları gelenek haline geldi.
Siyasi parti teşkilatları, çeşitli sivil toplum kuruluşları son günlerde basın mensuplarını sabah kahvaltılarında ağırlamayı adet haline getirdiler.
Bu kez tersi oldu; Aydın Gazeteciler Cemiyeti Söke Şubesi, İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu'nu kahvaltıda ağırladı.
Kaymakam Kurtbeyoğlu yaklaşık 7 aydır ilçemizde kaymakamlık görevini yürüttüğünü ve ilçemizi tanımaya başladığını, yeni yeni alıştığını belirtirken yazarlar ve ilçedeki basın mensuplarıyla ikinci kez bir araya geldiğini belirtti.
Kaymakam Kurtbeyoğlu ile buluşmamız çok samimi bir ortam içinde geçti. Aydın Gazeteciler Cemiyeti Söke Şube Başkanı Ali Esmer, meslekdaşları adına yaptığı konuşmada Kaymakam Kurtbeyoğlu’nu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Kaymakam Kurtbeyoğlu, göreve başladığı ilk günlerde bir çok basın mensubuyla tanıştığını belirterek, unuttuğu kişiler olabileceğinden basın mensuplarından tekrar kendilerini tanıtmalarını istedi ve sorulacak sorulara cevapalar vereceğini belirtti.
Gazetecilik zor bir meslek. Hele Söke'de çok daha zor!
Bazı yazar! agabeylerimiz, ilçemizde yazarlık alanında çektikleri zorlukları,  Kaymakam Bey'e ilettiler;
Kaymakam Bey de onların bu dileklerini özenle dinledi notlar aldı ve çalışmalarını sürdürdüğü (Söke Kitaplığı), (Çocuk Yazarlar Projesi) hakkında bilgiler verdi. Söke Eğitim Vakfı'nın kuruluş senedinde yer alan kuruluş özelliklerinden, Söke Şairler ve Yazarlar Derneği'nin de projeye ortak edilerek yapacağı çalışmaları anlatarak basın mensuplarını bilgilendirdi.
Kaymakam Kurtbeyoğlu, yapımı süren Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin durumunu anlattı.
"Eğitim için sadece bina yapmak yetmiyor" diyerek ADÜ'nin yapacağı çalışmalarla fakülte binasının gelecek yıla; 2016-2017 eğitim yılına yetiştirilmeye çalışıldığından ve yeni Mimarlık Fakültesi binasının İşletme Fakültesi ile ortak kulanılabileceğininden bahsetti.
Kaymakam Bey, ayrıca fakültenin 1 milyon 300 bin liraya daha ihtiyacı olduğunu da söyledi.
Gar Projesi hakkında da bilgi veren Kaymakam Kurtbeyoğlu; Gar Projesi'nin Söke’nin geleceğine yönelik önemli bir proje olduğunu, İhalesi gençekleştirilen proje için önümüzdeki günlerde yer teslim yapılacağını ve 2017 sonu, 2018 başında Söke'nin önemli bir merkez kazanacağını belirtti.
Söke Organize Sanayi Bölgesi'nden söz etti; Söke OSB, 89 parsel üzerine planlanmış olup bu araziler 2015 Aralık ayı itibari ile tamamı kamulaştırıldığını. Hali hazırda üç fabrika çalışmaya devam ettiğini ve 16 - 17 tane de yer tahsisi yapılan fabrika olduğunu belirtti. 2016 yılı içerisinde tahminen mart sonunda 16-17 fabrikanın inşaat çalışmasına başlanacağını bildirdi… Söke OSB’de tüm parseller satılmış durumda. Alan büyütmesin istedniği ve şu an OSB'de 400 dönümlük bir arazi olduğunu ve buranında parsellenmesi tamamlandıktan sonra satışı yapılarak tamamlanmış olacağını da sözlerine ekledi. Söke OSB bittiğinde toplamda 22 fabrika olacağını ve Söke’ye büyük bir istihdam olanağı sağlayacağını söyledi.
Kaymakam Kurtbeyoğlu, ilçemizde gerek Emniyet Müdürlüğü gerekse Jandarma Komutanlığının Söke’nin huzur kenti olması yolunda ciddi çalışmalar yaptığını; uyuşturucu ve hırsızlık şebekelerine büyük darbeler vurduklarını belirtti.
Kaymakam Kurtbeyoğlu; ilçemizde yapılan hizmetlerin, halkımızın daha iyi bir yaşam sürmesi için yapılan çalışmaları, Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın fakir kesime yapılan yardımlarda amacının kesinlikle yerine getirildiğini anlattı.
Söke'deki üniversite öğrencilerinin eğitimleri ile ilgili zaman zaman kendisini ziyaret ederek sorunlarını ve projelerini paylaştıklarını söyleyen Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, üniversite öğrencilerinin ziyaret ve görüşme taleplerini zamanı oldukça onları dinlemekten mutlu olduğunu, kendisinin de Kamu Yönetimi mezunu olduğunu belirtti…
***
Kaymakam Bey'in öğrencilere bir eğitimci gibi yardımcı olması çok güzel bir davranıştır. Kendi vaktinden, ailesine ve yaşamına ayırdığı zamanından ilçemizdeki üniversite öğrencilerinin eğitimlerine vermesi bence en önemlisidir.
Görüldüğü gibi ilçe Kaymakamı Kurtbeyoğlu, Söke'ye tayin olduğu günden bu yana birçok kamu kuruluşunu gerek ziyaretleriyle gerek yaptığı çalışmalarla sosyal bir insan olduğunu, çok çalışkan ve halkın daha iyi bir yaşam sürmesi için yapılan çalışmalarda büyük çaba sarfettiğini görüyoruz.
Halka hizmet, hakka hizmet anlayışı içinde olan Kaymakam Kurtbeyoğlu'nu tebrik ediyor, çalışmalarını ilgiyle izliyoruz.

(Hayırlı Cumalar)

 

Bu makale 1726 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Halil Güven (11/3/2016)
    Bilgilendirmeleriniz dolaysıyla size teşekkürler ediyorum canım kardeşim... Tanrı sizi bağışlasın dilekleriyle saygılarımı sunuyorum...