söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiNerde O Eski Pokemon Savaşları


Nerde O Eski Pokemon Savaşları

Çok mutluyum, arkadaşlarım çok mutlu, ülkemde benimle yaşıt olan gençler çok mutlu, dünyada bizim jenerasyondan milyonlarca insan çok mutlu. Ülke kötüye gidiyor, komşularımızda savaş var, bölge de açlık, sefalet, ölüm kol geziyor, Avrupa da işler karışık, Kore'de kim bilir neler oluyor haberimiz yok, dünyanın ekolojik dengeleri bozulduğu için yaşam günden güne zorlaşıyor. Ama olsun Pokemon Go var. 
Bir dönem tüm dünyayı kasıp kavuran pokemonlar yeniden aramızda. Aramızda derken artık gerçekten aramızda. Çıkarın cep telefonlarınızı açın kamerasını orada bir yerlerde mutlaka bir pokemon göreceksiniz. Eskiden sadece televizyondan izlediğimiz pokemonları şimdi cep telefonlarımızla yakalayabiliyoruz. Memleketimde elektrik faturaları almış başını gitmişken, elektrik saçan Pikaçu’ya kolay kolay bakabilir miyiz bilmiyoruz. Ama olsun biz yine de o ünlü repliği söyleyebilmenin hazzını yaşayacağız. “Seni seçtim Pikaçu” 
Madem bizim hayallerimiz gerçek oldu. Bizlere bu imkanı sağlayan başta Nintendo firmasına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah yazılımcılarınıza zeval vermesin. Allah, hayalleri gerçeğe dönüştürmeyi hedefleyen yöneticilerden razı olsun. Allah sizleri TUBİTAK gibi vizyona sahibi kurumlardan uzak tutsun. Allah elimizdeki cep telefonlarını yapabilecek kapasiteye sahip ülkelerden, firmalardan razı olsun.
HERŞEYİN BAŞI MİLLİ VE YERLİ
Allah sizlere Japon mühendislerin alın teriyle inşa edilen “Yüzde yüz Yerli ve Milli, Yeni Türkiye’nin Gururu olan Osmangazi  Köprüsü’nde Japon mühendislerin son teknolojiyle ürettikleri Kawasaki motosikletiyle saatte 391 km hıza erişip Dünya Rekoru kıran Milli sporcumuzun mutluluğunu nasip etsin.
Allah Japonlardan razı olsun. Biz Türkiye gibi DEV GÜÇ değiller. Ülkelerinin DÜNYA LİDERİ yok. DÜNYAYAYI YÖNETEN OSMANLI gibi bir geçmişleri yok. Ülkenin doğusunda SAVAŞ yok. Ülkelerinde her gün ŞEHİT haberleri yok. Tokyo da her gün BOMBAlar patlatılmıyor. Ülkelerinde İSTİKRAR yok. Ülkelerinde İSTİFA EDEN YÖNETİCİLER çok. Evet evet buldum. Japonların kusurunu buldum. Onlarda başarısızlık durumunda istifa denen gereksiz uygulamalar var. Sanırsın VİCDAN sahibi bu Japonlar. Yada gerçek VATANSEVERLİK denilen şeye GEMİCİK’lerden daha çok önem veriyor olabilirler. Yada kesin AYAKKABI KUTULARI yok. Ama bence Japonların en önemli kusuru bizim BAŞBAKAN’ımız Binali Yıldırım’ın ULAŞTIRMA BAKANI olduğu dönemlerde söylediği gibi “Bu Bilişime fazla kafa yorarsan sıyırırsın. Kullanacaksın, nimetlerinden kullanıp, yararlanıp, işini göreceksin. KAFAYI TAKTIN MI o zaman işin kötü. Çok fazla HİKMETİNE, fazla şey yapmamak lazım.” demedikleri için bu hale geldiler.
TEKNOLOJİYE KAFA YORMAK LAZIM MIDIR?
Bence gereksiz. Ben de Başbakanımla aynı fikirdeyim. Bizim gibi Müslüman ülkelerin ilgilenmesi gereken çok daha önemli meseleler var. Kaç kadınla evlenebiliriz. Hangi Kadınlar İffetlidir? Kadın dediğin nerelere gitmeli, saat kaça kadar gidebilmeli, kimle gidebilmeli? Bunlar önemli sorular. Orucu ne bozar? Oruç tutarken kimler hırsızlık yapabilir, yalan söyleyebilir? Suriyelileri dün sevmiyorduk, bugün sevelim mi? Çanakkale'de kaç Suriyeli savaştı? Bence biz bunlara odaklanmalıyız.
11 MİLYAR DOLAR
Allah'ın Japonu dediğimiz Nintendo firması geçtiğimiz günlerde piyasadaki değerini 11 milyar dolar yükseltti. Ülkede CHP, MHP gibi gelişmemize engel olduğu öne sürülen partiler kendilerine çeki düzen verir de. 2023 hedeflerimiz gerçekleşir.
Gerçekleşmezse sorumlusu bu muhalefettir.

 

Bu makale 1061 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz