Bizler bir ve beraber olarak güçlüyüz…


Bizler bir ve beraber olarak güçlüyüz…

Anayasa değişikliğine ilişkin referandumun tarihi belli oldu.
Konuyla ilgili Yüsek Seçim Kurulu'nda yapılan toplantı sonrası tarihin 16 Nisan 2017 Pazar olarak belirlendi.
"Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi"ni içeren, halkoyuna sunulacak 6771 sayılı "Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun"un Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından YSK'da referandum tarihini belirledi.
Oy pusulalarında Beyaz zemin üzerine "evet" Kahverengi zemin üzerine "hayır" yazılarının üzerine mühür basılacak.
Bize sunulan bu değişikliğe EVET, ya da HAYIR diyeceğiz. EVET demek de HAYIR demek de hepimizin demokratik hakkı…
Yurtiçinde 55.3 milyon, yurtdışında ise 2.9 milyon seçmen oy kullanacak; sandık başına oy kullanmak için giden herkes, bir seçim yapmak için oraya gidecek. Kimse kötü olsun diye EVET ya da HAYIR demeyecek… Hepimiz düşünüp ülkemiz ve kendimiz için en doğru kararı vereceğiz…
Bunun için EVET ya da HAYIR'ı dünyanın sonu gibi görmek, bunu bir ayrıştırıcı sebep olarak düşünmek yanlış bir düşünce olduğu gibi kimsenin kimseye verdiği karardan dolayı kızması, kınaması veya ayrıştırması da yanlış bir davranış olur… Bizler millet olarak bir ve beraber olarak güçlüyüz… Hiç birimizin diğerinden üstünlüğü veya ayrıcalığı yok… Hepimiz bu güzelim ülkenin birer fertleriyiz.
Bu referandum için tercihlerimiz ne olursa olsun kazanan Türkiye olsun… "Dışımızdaki değerlerin koyduğu amaçlara ulaşmak için çabalıyoruz, ama bu arada içimizdeki değerleri unutup gidiyoruz… Hayatımızdaki kopukluk işte bu yüzden gelmektedir"
Dünya coğrafyasında, ülke olarak bizi sevmeyen, istemeyen bir çok düşmanımız var, ne olur oyuna gelmeyin…

 

Bu makale 1817 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • halil güven (13/2/2017)
    Evet ne kadar haksa hayır da o kadar haktır... Bu böyle de bakıyorum Başbakan ve Cumhurbaşkanı hayır diyenlere PKK yanlısı ya da Fetö'cü olarak tanımlıyorlar bu bana göre çok ayıp bir şey... Saygılarımla canım kardeşim...