Ensar Turgut Tekin - ÇÖLLERE AKACAK BARIŞ PINARININ SUYU!


Ensar Turgut Tekin - ÇÖLLERE AKACAK BARIŞ PINARININ SUYU!

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a Türkiye Büyük Millet Meclisince Yurt dışına asker gönderme yetkisi verildiğinden hemen sonra, Türk Orduları Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhurbaşkanı sıfatıyla verdiği emir ile Türk Silahlı Kuvvetleri sınır ötesi hareketine ve terör güçlerine karşı imha ve etkisizleştirme harekatına başladılar. Önce Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları, düşman hedef ve mevzilerini vurarak, kara harekâtı için yumuşatma çalışmalarına başladılar. Bu yumuşatmadan sonra hedefler, Fırtına obüslerince dövülerek, mevziler darmadağın bir hale getirildikten sonra, Türk Komando ve özel harekât birliklerince hedeflere ulaşıldı. Allah’ın izin ve yardımları ile düşman yenilecek, yıllardan beri barışa susamış çöllere bu barış pınarından  dostluk ve kardeşlik suları akacak.Bu sularla, çöller yeniden hayat bulacak, eski Mezopotamya gibi insanların yeniden yaşam kaynağına dönüşecektir. Bizim arzu ettiğimiz ve devletimizin bölge hakkındaki tercihi de bu yöndedir.

Çünkü, terör örgütleri ve onları besleyen yandaşları yıllardan beri bu toprakları susuz bırakarak çölleştirdiler. İnsanlarına kan kusturdular, yetmedi bu kere ülkemize ve inşalarımıza ayrılık tohumları aşılayarak, fitne ve fücur yarattılar.

Bir Milleti, fitneye düşmekten ve faydasız şeyler uğrunda harekete geçirmekten koruyacak olan, ancak o milletin yasal yöneticileridir. Devletin ileri gelen yöneticileri, bazı şeylere göz yummak veya konuyu önemsiz görmek suretiyle şerrin kapısını kapatmakta kararsız kalır veya ona imkân tanırsa islâm dünyasının asırlardan beri yaşadığı acılarla karşılaşır ve devamına yardım eder ,neden olur! BÖYLECE ŞER YAYILIR VE BELA BÜYÜR! DEVLETİN GÖREVİ İSE ŞERİ DURDURMAK, BELAYI ÖNLEMEKTİR!

Devletimizin bu günlerde başlattığı “BARIŞ PINARI HEREKATININ AMACI İSE BELAYI ÖNLEMEK, YILLARDAN BERİİ AKAN ŞERRİN YARATTIĞI KANI DURDURMAK, YÖREYİ  TEMİZ BARIŞ SULARI İLE YAKAYIP YENİDEN HAYATA KAVUŞTURMAKTIR!” Çünkü yıllardan beri terör bu bölgeyi kana boyayarak kardeş kanı dökerek kirletti. İnsanların kalplerine fitne ve fücur tohumları saçtı. Kardeşi kardeşe düşman etti. Dökülen Müslüman kanı olunca, batılılar bunu kendileri için düğün ve bayram sayarak körüklediler. Yanmakta olan yangının alevleri üzerine su ve karbondioksit sıkacakları yerde oksijen gazı sıkarak daha da şiddetlenmesine çalıştılar ve halede devam ediyorlar.

Ey benim Müslüman kardeşlerim; sizler bunu ne zaman anlayacakta elinizdeki silahları atıp, birbirinize Kur’an ın aydınlattığı ışıklı yolda yürüyeceksiniz.

İnsanlar, birbirlerine kalplerin birliği ve sevgisi ile bağlanarak, bir bütünlük oluşturur. Bu bütünlük ise insan kitlelerini oluşturur. Din Birliği, Vatan Birliği, Bayrak Birliği, Ülkü Birliği ve bağları, sevgisi böylece ortaya çıkarak insanların kaynaşmasına gruplaşmalarına yol açarlar. Bu bağlarla, Milletler, Devletler, Cemaatlar oluşur. Böylece toplumlar ve milletler ortaya çıkarak oluşurlar. Aynı dili, aynı dini, aynı ülkü, aynı vatan ve aynı bayrağı benimserler. Türkçemizde çok güzel ve anlamlı bir cümle vardır. Onda şöyle der: “BİRLİKTEN KUVVET, KUVVETTEN DİRLİK DOĞAR!”

Eğer kalplerin birliği dağılıp, sevginin  yerini nefret ve yardımlaşmanın yerini  haset alırsa, fitne ve fücur için fırsat kollayan müfsaite ortam yaratılmış, karşılıklı sevenler için meydan boşalmış olur. İşte bu boşlukta fitne ve fücur at oynatmaya başlar. Fitne ve fücur haddini aşarak, insanları azdırıp birbirlerine düşürerek, hadlerini aşmalarına yardımcı ve neden olur. Bu fitne ve fücur olayı da insanların başına bela olur.

Bir milleti fitneye düşmekten ve faydasız şeyler uğrunda harekete geçirmekten koruyacak olan, ancak o milletin yasal yöneticileridir. Devletin ileri gelen yöneticileri bazı şeylere göz yummak veya konuyu önemsiz görmek suretiyle şerrin kapısını kapatmakta kararsız kalır veya ona imkan tanırsa islâm dünyasının asırlardan beri yaşadığı acılarla karşılaşır ve devamına neden olur. Böylece şer yayılır ve bela büyür. Devletin görevi ise şeri durdurmak ve belayı önlemektir.

Devletimiz ise bugün başlattığı BARIŞ PINARI suyu ile çöllere yeniden can ve hayat verecek, yıllardan beri akan kardeş kanını durduracaktır. Yıllardan beri batılılar tarafından desteklenerek beslenen ve kışkırtılan terör odakları, Allah’ın izni ve Ordumuzun gücü ile bertaraf olacak ve darmadağın olacaktır. Ordumuza, devletimize, Milletimize Allah yar ve yardımcı olsun! Amin!

 

Bu makale 418 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Halil Güven (12/10/2019)
    Sağ ol sevgili kardeşim Ensar bey... Sağ ol sağ ol sağ ol... İnşallah beklentilerimiz gerçekleşir... Sağlık ve mutluluklar dilerim:)