Ensar  Turgut TEKİN - KIBRIS BARIŞ  HAREÂTINDA OLDUĞU GİBİ, GELİN ORDUMUZA MADDİ DESTEK KAMPANYALARI BAŞLATALIM!


Ensar  Turgut TEKİN 

KIBRIS BARIŞ  HAREÂTINDA OLDUĞU GİBİ, GELİN ORDUMUZA MADDİ DESTEK KAMPANYALARI BAŞLATALIM!

 

Kıbrıs Barış Harekâtı yapıldığı yıllarda Afyon Dinar’da öğretmendim. Türk Milleti Ordusunu yalnız bırakmamak için o yıllarda Ordumuza çok önemli bir maddi ve manevi destek sağlayarak, yanında olduğunu göstermişti. Bugün ise ülkemizin bütünlüğüne ve birliğine bölünmezliğine yönelmiş bir şer örgütlerine karşı, yeni bir  “BARIŞ PINARI HAREKÂTINI” başlatmış ve başarı ile sürdürmektedir. Allah’ın yardımı ve Milletimizin desteği ile bu harekâtı da başarılı bir biçimde tamamlayarak, müzaffer olacaktır. Bundan hiş şüphem yoktur. Ama ne var ki bu şer örgütlerine silah, para ve her türlü destek veren Türkiye düşmanı ülkeler de vardır. Onlar, bu şer odaklarını her zaman destekleyerek, güçlendirerek üzerimize salacaklardır. İşte bu saldırılara karşı ordumuza yardım ve destek olmak zorundayız!

İşe bu açıdan bakarak, düşmana fırsat ve imkan vermeyecek önlemleri almalıyız. Ordumuza yardım kampanyaları başlatarak, kahraman milletimizin mübarek katkıları ile destek olacağız. Kıbrıs Barış Harekâtında, ordumuza milletimizce çok önemli bir destek sağlanmıştı. Bu fonda oluşan paralarla ordumuza birçok destek sağlandı. Hatta bu fonlarda biriken para ve sermayelerle ordumuza silah ve teknoloji üreten yeni kurumlar ve şirketler oluşarak, “KENDİ SİLAHINI, KENDİN YAP!” bilinci sağlandı. Bugün sonuçlarını gördüğümüz ASELSAN ve benzeri kurumlar o yardım ve desteklerle büyüdü. Savunma Sanayimiz, dışa bağımlı olmaktan kurtarıldı. Bu yeni kampanyalarla bu sanayii daha da güçlendirme imkanlarına kavuşarak, ordumuza destek olmuş olacağız!..

Önümüzde ülkemizi, ordumuzu, devletimizi, ekonomimizi bekleyen zor günler olacak! İşte bu yapacağımız bağış ve destek kampanyaları ile o zor günlere yardımcı olacağız. Dün olduğu gibi, bugünde yabancılara el açmadan, boyun eğmeden KUTSAL DAVAMIZDA EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ! Bu kampanyalar, illerde Valilerimiz, ilçelerde Kaymakamlarımız ve köylerde Muhtarlarımızın başkanlığında kurulacak  “BAĞIŞ KAMPANYALARI KURULLARINCA” toplanarak, ayni ve nakitler halinde açılacak hesaplar yoluyla ordumuza ve hükümetimize ulaşacaktır. BU kampanyalara her Türk Yurttaşının karınca kararınca katılacağından ve ordusu için destek olacağına inancım tamdır. Yeter ki bu işe bir ışık yansın ve başlatılsın. Dilerim bu ışığın ilk kaynağı Sökemiz ve sökelimiz olur. Gazetemizde bu onurun ilk önericisi olmuş olur! Biz yazımızla bu teklifi gündeme getirdik. Bundan sonraki adımları Sayın valimizden ve kaymakamlarımızdan bekliyoruz. Atalarımız ne güzel söylemişler: “DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR, AKAR GİDER SEL OLUR!” İşte bu seller de barajlarda toplanır elektrik enerjisi ve gücünü oluşturur.

HAYDİ HAYIRLISI OLSUN!..

 

Bu makale 478 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz