söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMETİN YAVUZ BEYANATLARINA DEVAM EDİYOR


METİN YAVUZ BEYANATLARINA DEVAM EDİYOR

 

Galiba bu haftaki gündemim Sayın Yavuz’un paylaşımlarıyla Söke Belediyesinin gariplikleri olacak. Yazsan bir türlü, yazmasan bir türlü…

AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz şu sağa sola cevap verme çabaları için harcadığı emek ve zamanın yarısını meclis çalışmalarında ve de bölgemizin sorunlarını Ankara’ya taşımada harcasa sanırım meclisin en başarılı vekillerinden biri olurdu. Ama Sayın Yavuz beyanat vermeyi, polemiklere girmeyi daha fazla seviyor.

Belki de işin kolayı budur.

Geçen hafta ilimizi ziyaret eden, bir sabah kahvaltısında Sökeli partililerle de bir araya gelen İyi Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın bu ziyarette yaptığı konuşmalardan rahatsız olmuş. Galiba Aydın’daki konuşmalar sırasında Koray Bey Sayın Cumhurbaşkanı için yakışıksız sözler kullanmış. Metin Beyin iddiasına göre Sayın Aydın’ın Cumhurbaşkanımız için “Bize emanet edilen bu Cumhuriyet’i kabadayı bozuntusuna teslim edemeyiz” şeklinde ifadeleri olmuş. Bu ifadeleri ben de doğru bulmadım. Ben her zaman üslubun zarafetine önem veririm. Kim olursa olsun, eleştirilerini yaparken beşeri nezaketin sınırları içinde kalmalıdır. Bu bakımdan Sayın Yavuz’un bu ifadeyi eleştirmesi normaldir. Ama oradan ötesi?..

***

Güya Koray Aydın’a cevap veren Metin Bey bakın nasıl esip gürlemiş:

“Siz terör örgütleri konusunda net bir tavır koyamazken, bekamıza göz diken terör örgütleri söz konusu olduğunda sizin kabadayı dediğiniz dünyaya meydan okumaktan korkmayan bir liderdir.’’ 

Bence Metin Beyin sorunu da bu. Liderine övgüler yapmaya başladı mı bazen kantarın topuzunu kaçırıp gerçeklerden uzaklaşabiliyor.

Bu ülkede terörle mücadele konuşulurken İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in İç İşleri Bakanlığı döneminde yaptıkları mutlaka hatırlanır. Kendisini seversiniz, ya da sevmezsiniz, ama Meral Hanımın bakanlığı döneminde bu ülkede terör tükenme noktasına gelmişti. Öyle ki, artık bu işin bittiğini bile düşünür olmuştuk.

Sonra açılım dönemleri başladı. Kendilerine “Akil Adamlar” yakıştırması yapılan kerameti kendinden menkul kişiler bu ülkeyi dolaşıp toplantılar yaptılar. O toplantılara katılıp da ne konuştuklarını dinleme imkanı bulamadım. Ancak, bitme noktasına gelmiş olan terör örgütü yeniden palazlanıp bugünlere geldi.

Sökeli Vekilimiz İyi Parti’nin bir zillet ittifakı içinde yer aldığını ifade etmiş. Bu sözler Koray Aydın’ın Cumhurbaşkanımız için kullandığı ifadelerden de ağır olmuş. Ne demek zillet ittifakı?..

Bu ittifak konusu bu ülkenin gündemine Adalet ve Kalkınma Partisi ile girdi. Üstelik sürekli olarak koalisyon dönemlerini eleştiren AKP yöneticileri bu ittifakların da bir anlamda koalisyonlardan farkı olmadığını göz ardı ettiler.

En basitinden Aydın’da ittifak sayesinde AKP bir milletvekili fazla çıkardı. Sizinki hayır ittifakı oluyor da başkalarının ki niye zillet ittifakı oluyor?

Eğer olaya HDP oyları açısından bakıyorsanız, orada yaklaşık %10 civarında bir oydan söz ediyoruz. Bu %10’luk kesimin tamamını terörist olarak itham edebilir misiniz? Bu oylara talip olan partiler neden zillet yaşasınlar ki?

Siz de bu oylara talip olmadınız mı?..

Diyarbakır’da evlat nöbetinde olan annelerin acılarını anlayabiliyorum. İnanıyorum ki  Sayın Koray Aydın da anlıyordur. Onlar bir şekilde duruş sergileyip evlatlarını kurtarmak istiyorlar. Aslında Ben de Koray Bey gibi düşünüyorum. Bu annelere devlet sahip çıkmalı, onların çocuklarına eli kanlı terör örgütlerinin ulaşmasına engel olmalıdır.

Bir örgüt anneye babaya rağmen, devlet erkini çiğneyerek binlerce çocuğu nasıl dağa kaldırır?..

Metin Bey hızını alamamış, devam ediyor.

“Terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP’ye gönül verenlerin destekleriyle mecliste kendilerine yer bulabilen sizler, bu güne kadar ne zaman terörle mücadelemizde devletimizin yanında yer aldığınızı ifade eden bir açıklamada bulundunuz?”

 

Sayın Yavuz, “o HDP’ye gönül verenler” dediğiniz oylara AKP de talip oldu. Çünkü ortada beş milyon civarında bir oy söz konusu. Size gelirse iyi, başkasına giderse zillet…

Sahi o akil adamlar ne diye dolaşmışlardı ülkeyi?

Son olarak bir alıntı daha paylaşıp bir hatırlatma daha yapacağım. Sayın Yavuz açıklamasının sonunu şöyle bağlamış:

“Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin başkanıdır. Ülkenin bekası ve ümmetin refahı için her kim olursa olsun asla geri adım atmayan ve atmayacak olan güçlü bir liderdir.”

Sayın Yavuz, kullandığınız “ümmet” sözcüğü sanırım bütün Müslümanları kapsıyor. Yani HDP’ye oy veren Kürtleri de. 

Lütfen zillet falan diyerek bu ülke insanını ayrıştıracak ifadelerden kaçının. Bizim için Türkiye’nin bekası ve refahı, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüyle mümkündür. 

 

Bu makale 777 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz