Hatice Nilüfer Karadaş - SELAM SÖKE


Konuk Yazar: Hatice Nilüfer Karadaş

 

SELAM SÖKE

 

En çok da selam almasını bilenlere selam olsun başlık sizi şaşırtmasın sizi nerden çıktı bu bayan diye bilirsiniz. Çok uzak değil Türkiye’nin nerdeyse Başkenti olan İstanbul’dan çıkıp da geldim güzel Sökenize. Hep hayalim olan şeyi gerçekleştirdim. O büyükşehirin kaosundan yorgunluklarından stresinden bu güzel ilçenizde arındım. Aslında ayağımın tozuyla gelir gelmez gazeteden size gönüllerinize ulaşmam gerekiyordu. Önce kısa bir süre Sökeyi yaşamalıydım. Neleri gördüm neleri sevdim derseniz hayatımda ilk defa CUMHURİYET yürüyüşüne gururla burada katıldım.

Söke Belediyesinin İstanbul’un içindeki çoğu belediyelere göre yeniliklere açık olduğunu gözlemledim.

Söke halkının arasına karıştığımda insanlara selamlaştığımda bu şehirde insanların mutlu, huzurlu olduğunu gördüm.

Tarih burada olduğu gibi yaşıyor eski sokaklar, eski evler yaşlılar hikayeler burada başrol oynuyor.

Gördüğüm bir çok yerde özellikle büyükşehirlerde insanlar arasındaki olan rekabetler kavgalar henüz buraya ulaşmamış.

Herkeste bir güleryüz, selam sabah,  herkesde gariyle başlayan cümleler ve dikkat çeken huzur var.

Ey Söke halkı: Burada kediler ve köpekler bile mutlu o yüzden ilçemize hoş geldim diyorum sizin adınıza çünkü artık ben de sizden biriyim.

Hedefimi soruyorsanız sayın okuyucular o kadar çok hedefim var ki girebildiğim kadar aranıza girmek hayallerinizi öğrenmek, hikayelerinizi alıp işleyip hayata geçirmek en büyük hayalim. Çünkü ben Hatice Nilüfer insanları özellikle çoçukları ve yaşlıları çok seviyorum.

Bu hayatın ne kadar kısa ve boş olduğunu biliyorum.

En önemli şeyin olduğumuz yere çevremizdeki insanları hatta ülkemize en güzel ayak izlerini ve el izlerini bırakmak olduğunu biliyorum. Bunun için sizinle gönül birliği yapmak istiyorum.

İlk gözlemlediğim haber içinde NEBAHAT ALPAN İLKÖĞRETİM okuludur. Çünkü ben kocaman şehirlerde bile okul idaresinin öğretmenlerin bu kadar canla kanla çalıştığını, mesai saatlerin dışında bile öğrenciler ve okul için ürettiklerini görmek ve bunun en güzel örneği bu hafta içinde okula gelen Yazar Şair ZEYNEP KARASLAN, ilçemizde halk eğitim merkezinde bez bebek sergisinin açılışını yağmış okulda ve öğrencilerle bez yapımı ve imza günü gerçekleştirmiştir. Bu tip etkinlikleri sağlayan okul idaresine en başta Müdürümüz TÜLAY ALPDOĞAN ve Müdür Yardımcımız AHMET YILMAZ beyfendiye öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz. Bu tip etkinlikler hem öğrencimizi hemde ilçemizi bir adım daha öne geçirir

Daha nice yazılarda gönüllerinize misafir olmak isterim sağlık ve sevgiyle kalın.

 

Bu makale 494 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz