Muzaffer İşlekel - HOŞ GELDİN PAŞAM, GÜLE GÜLE AĞAM…


Muzaffer İşlekel 

 

HOŞ GELDİN PAŞAM, GÜLE GÜLE AĞAM…

 

Hayatımız boyunca kapris ve egomuzun doğrultusunda söylediğimiz o kadar çok kavramlar var ki; Yaptığımız yanlış ve o konuşmalar arasında  kendimizin hangi kimlikte olduğumuzu açık ve net belirtiyor.

Cümlelere eklediğimiz, insanı yanlış yöne sevk eden zenginleştirilmiş kelime ve deyimler, duygu ve düşüncelerimizde yaptığı tahribatı hiç düşünmüyoruz.

Bir gün kendisini sevdiğini söylediğin insana methiyeler, iltifatlar, kibarlıklar, konuşurken ceketini düğmesini ilikleyerek hürmet seramonisinde bulundular. 365 gün önce çılgınca seni karşılayanlar şimdi güle güle ağam diyorlar vefa bu mu? İnsanlık bu mu? Bu iki yüzlülük her yere kadar devam edecek.

Eğer aynı duygu ve düşünceleri yaşam boyunca devam edersek, toplumda inanç, sevgi ve itimatın dejenere olacağını düşünmek bile istemiyorum.

Hepimizin  hançerimizi yırtarcasına; 

“Hoş geldin yeni yıl… 

Güle güle eski yıl…

Dediğimiz zaman eski yılın hayatımızdan ve yaşantımızdan neler götürdüğünü lütfen bir düşünün…

O zaman şapkanızı önünüze koyup afaki ve hayalci durumdan arınarak karar vermemiz lazım.

Derler ya;

Atılan ok ile söylenen söz geri dönmez.

Eski yıl, eski ev, eski futbolcu, eski bakan, eski rektör, eski memur, eski araba, eski demokrat gibi kavramların insan üzerinde yaptığı tahribatı unutmayalım.

Eski yıl güle güle, fakat kendi yaşamımızda ne oldu, başın dönüyor mu? Belin ağrıyor mu? Gözün görüyor mu?

Bizler inançlı laik insanlarız, halimize şükredip ihtiyaçlarımızı NOEL Baba’dan değil, yeni yaşam yılında yüce Allah’ım Cumhuriyetimizi ve bizlere sağlıklı, sıhhatli, huzurlu günler ihsan etsin.

Saygılarımla…

 

Bu makale 376 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz