Muzaffer Serbes - FİT OLMAK SİZCE NEDİR ?


Konuk Yazar: Muzaffer Serbes

muzafferserbes@gmail.com

0 532 172 86 04

 

 FİT OLMAK SİZCE NEDİR ?

 

Hacimli büyük ve orantısız kaslara sahip olmak fit olmak mı demek ? Sağlığı ikinci,hatta 3. plana atan vücudun belli başlı bölgelerini geliştirip orantısız kasalara ulaşmak için ayna karşısında kaslarınızdan çok egolarınıza kan pompalamak mı ? 

Yoksa egolarınızdan arınarak bireysellikten uzaklaşıp bir gruba dahil olarak, her gün yeni bir şeyler başarmaya, vücudunuzu yeniden tanımaya başlamak mı ?

Fit olmak, yaş, cinsiyet ve fiziki özellik ayırmaksızın; daha hızlı koşabilen, daha ağır kiloları daha çok tekrar kaldıra bilen, kombine hareketleri neredeyse hiç dinlenmeden çok tekrar edebilen,fonksiyonel hareket edebilen kişiler olarak tanımlanmaya başlandı.

İyi ve güzel olmanın tanımının yüzeysel görsele dayalı olmaya başladığı günümüzde ,ömür boyu beraber olduğumuz bedenimizi tanıyıp ,limitlerini zorlayıp kendini geliştiren sportif bakış açısı da günden güne değişiyor.

Sende bu sıradan spor anlayışından uzaklaşıp ; AYNA KARŞISINDA EGO KASMAK YERİNE EMEĞİNİN KARŞILIĞINI AYNA DA GÖRMEK İÇİN bu değişimin içine dahil ol!!!

 

Bu makale 322 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz