söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiHAİNLERİN ARKASINDA KİMLER VAR?


HAİNLERİN ARKASINDA KİMLER VAR?

 

Biz bizi biliyoruz da galiba Rektör Osman Aldemir’den şikayetçi ve rahatsız olan sadece bizler değiliz. Yani Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir galiba görev yaptığı Aydın’ın büyük kesimi tarafından sevilmiyor. Gün geçmiyor ki hakkında olumsuz bir haber yapılmasın…

Üstelik Rektör Hoca hakkındaki iddialar  yenir yutulur da değil. Kendisi kendinden önceki rektörleri suçlayıp onlara adeta terörist muamelesi yaparken paylaşılan fotoğraflar ve ortaya  atılan iddialar “tencere dibin kara” sözünü hatırlatıyor.

Aydınlı Gazeteci  Adnan Faruk Aytaşkın’ın paylaşımlarını okudum. Bunlar öyle duymazdan ve görmezden gelinecek iddialar değil. Çok ağır suçlamalar. Mutlaka cevap  verilmesi gereken suçlamalar…

Adnan Bey kendisine ait Aydın özel isimli internet gazetesindeki  7 Şubat tarihli paylaşımında Rektör Aldemir ile yaptığı bir söyleşiden bölümler dile getirmiş. Bu söyleşide gazeteci rektöre kendisinden önceki Rektör Hocayı soruyor. Alınan cevap bir bilim adamının cevabı gibi değil.

“O adamla ilgilenmiyorum. Ben vatan hainleriyle ilgilenmem çünkü…”

Bu cümlenin neresinden tutalım? Üslup son derece çirkin. Bir üniversite hocasının üslubu değil. İçerik daha da kötü. Eski Rektör Cavit Bircan’a bir sempatimiz olduğunu söyleyemem. Bize göre kendisinin Söke’ye bakışının Rektör Aldemir’in bakışından farklı olmadığını düşünüyorum. Ama bu konudaki eleştiri ve suçlamam başka, bir insanı vatan haini olarak suçlamak başkadır.

Vatana ihanetten daha büyük bir suç var mıdır ki?

Umarım Rektör Hoca kullandığı bu sözlerin ağırlığını bilerek kullanmıştır. Çünkü bu suçlamanın muhatabı olan Cavit Bircan’dan yanıt gelmese bile hukuk sistemi tarafından ciddiye alınıp suç duyurusu olarak kabul edilmelidir. Bu lafları konuşan kimse büyük bir üniversitenin rektörüdür. Profesör ünvanlıdır. Kendisine 40 binin üzerinde genç emanet edilmiştir. Bir başka profesörü ihanetle suçluyorsa kendisi kanıtlarını ortaya koymalı, yargı da gerekeni yapmalıdır.

Eğer bu işin ispatı delili yoksa o zaman daha da kötü. Bu ülke,  insanların sevmedikleri kişilere her türlü iftirayı atabilecekleri hukuksuz bir ülke değildir. Çok şükür, her yurttaşın hukuku  bağımsız mahkemelerimizin güvencesi altındadır.

Rektör Aldemir iyice öfkelenmiş olacak ki hızını alamayıp iddialarını sürdürmüş.

“O bahsettiğin zerzevat ile ilgili ben vatan hainleriyle, terör guruplarıyla asla görüşmüyorum. Bunların sonunun çok kötü olacağını tüm Türkiye görecek. Bugün sırtlarını birilerine dayıyorlar. Yarın onlar elbette bulundukları yerlerden uzaklaşacak. Bunlar ortaya çıkacak, kimlerin ne olduğu ortaya çıkacak. O zaman her şey netleşir.”

Aslında bir meslektaşı için, profesör ünvanlı bir başka akademisyen için “zerzevat” şeklinde bir söz kullanarak onu güya aşağılamasını bir hocaya yakıştıramadım. Keşke düşüncelerini  daha zarif ifadelerle anlatabilselerdi. Ama iddialar dehşet verici. Bir önceki rektöre terörist diyor. Yani bu ülkenin çocukları bir teröriste mi emanet edildi?

Bu iddialara açıklık getirmesi gerekir.

Bu zevat sırtını kimlere dayadıysa belli ki Rektör Aldemir bunu biliyor. Vakit kaybetmeden bunu cumhuriyet savcılarına anlatıp suç duyurusunda bulunmalıdır. Aksi halde suçu gizleyip suçluyu korumuş olur.

Galiba bizler Rektör Hoca için daha çok konuşup çok yazacağız.

 

Bu makale 1051 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz