söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiGARİP BİR HARİTA


GARİP BİR HARİTA

 

Zaman zaman gerek Pentagon tarafından, gerekse NATO Komuta kademesi  marifetiyle haritalar ortaya çıkar. Bu haritalarda Türkiye adeta Sevr Anlaşmasındaki pozisyonda gösterilerek özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerimizde yeni devletlere yer verilir. Yani kendini  dünyanın tek belirleyicisi ve de efendisi  gören Amerika Birleşik Devletleriyle onların da hakimi olan Yahudiler Ortadoğu’da Büyük İsrail’in  hakim olacağı yeni yapılanmanın kurgusunu paylaşıp dünyayı buna hazırlama çalışmalarında bulunurlar. Bu bir niyet beyanıdır. Bu açıkça ifade edilen niyetten sonra bizim o ülkelerle bırakınız dostluğu, selamı bile kesmemiz gerekir. Bunu yapamıyorsak, bunu yapamayacak kadar göbeğimizden bağlıysak sağa sola efelenmek yerine bu göbek bağından kurtulmak için çaba göstermemiz gerekir. Ulusça daha fazla çalışıp daha fazla üretirken daha fazla tasarruf edip israftan kaçınarak ekonomik gücümüzü arttırmalı, bilim ve teknolojiye akılcı yatırımlar yapmalıdır. Boşu boşuna esip gürlemenin bir anlamı yok.

***

Sosyal medyada yukarıda sözünü ettiğim haritalardan çok farklı, o haritaların tam tersi bir başka harita paylaşıldığını gördüm. Hatta paylaşanlardan biri de Sökeli bir hemşerimiz. Bir iş adamı…

Sevgili okuyucu,  harita çok küçük farklarla bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu’nun ulaştığı en geniş sınırları gösteriyor. Altındaki açıklama ise yürekler acısı. Aynen şöyle yazıyor:

“CIA’ya göre 2040 yılındaki  Türkiye’nin toprakları…”

Şunu söyleyenin de, inananın da dayanağı nedir, doğrusu çok merak ediyorum.  Altına daha ilave açıklamalar da yapmış. Aynen kopyalıyorum.

AMERİKA'NIN ÜNLÜ STRATEJİ UZMANI, CIA'NIN AKIL HOCASI OLARAK BİLİNEN GEORGE FRİEDMAN 2040 YILINDAKİ TÜRKİYEYİ ŞÖYLE TARİF ETMİŞTİR;

--MÜSLÜMAN TÜRKLER TARİH SAHNESİNE İMPARATORLUK OLARAK DÖNECEK !

--BAŞKENT ANKARA'DAN İSTANBUL'A TAŞINACAK !

--KARADENİZ VE AKDENİZ ARTIK BİR TÜRK GÖLÜ HALİNE GELECEK !

--NEO OSMANLI SENARYOSU GERÇEK OLACAK !

--TÜRKİYE OSMANLI İMPARATORLUĞU'NUN EN ETKİN DÖNEMİNİN HAKİMİYETİNİ DÜNYAYA GERİ GETİRECEK !

--TÜRKİYE ; ORTADOĞU, ORTAASYA, KAFKASYA VE BALKANLAR'I HAKİMİYETİ ALTINA ALARAK DEV BİR ÜLKE OLACAK !

Sevgili okuyucu, bu paylaşımdaki  haritada Balkanlardan sadece Yunanistan’ı imparatorluk sınırlarına katmışlar. Kuzey Afrika’da Cezayir hariç,  tamamı var. Arap Yarımadası tümüyle dahil. Kafkaslar ve hatta Orta Asya’nın yarısı harita içinde yer alıyor. İlginçtir, Orta Doğu’da sadece İsrail’e minik bir yer bırakmışlar. Hazır başlamışken orayı da alıverseler iyiymiş ama…

Böyle bir paylaşımı çocuklar bile ciddiye almaz ama bizim iş adamımız ciddiye alıp inanmış olacak ki  bir de dua eklemiş:

İnşaallah o günleri görürüz..”

Neyi görüyorsun kardeş? O haritadaki coğrafya şu anda elimizde tutmaya çalıştığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en az on katı büyüklükte. Ne yapacaksın, gidip fetihler mi  yapacaksın? Yoksa o devletler gelip “ne olur, bizi sınırlarınız içine alın” diye ricacı mı olacaklar?..

Bu iddia ve düşünceleri paylaşan başarılı bir iş adamı olmasa aklı ermiyor diye düşüneceğim. Ama belli ki  her şeyi en az benden iyi biliyor. Buna rağmen bu türlü paylaşımlarla neyin geyiğini yapıyoruz?

Bırakın hepsini  bir tarafa, siz Yunanistan’ı topraklarınıza katacaksınız,  Ermenistan’ı topraklarınıza katacaksınız, dünya size alkış tutacak öyle mi? 

Gidip Çin sınırına dayanacaksınız.

Eğer George Friedman diye bir strateji uzmanı CIA ajanı varsa ve yukarıdaki lafları edip de o haritayı paylaştıysa inanın ki mutlaka bizimle kafa bulmuştur.

 

Bu makale 1031 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz