söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE'DE YAŞLILAR, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA UYUYORLAR, KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ!


ENSAR TURGUT TEKİN

e-mail: tekinensarturgut@gmail.com

Tel: 0 506 362 94 29

 

SÖKE’DE YAŞLILAR, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA UYUYORLAR, KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ!

 

Türkiye genelinde ilan edilen 65 yaş üstü vatandaşlarımızın soka çıkma yasağının ilk haftası bitti. Bakın insan istedikten sonra evinde de oturabiliyormuş! Bu dönemde devletimiz her türlü destek ve yardımları, bu vatandaşlarımızdan esirgemedi. İsteyen her yaşlıya belediye zabıta ekipleri ile polisimiz ve jandarmamız yardımcı oldular. Elbette bundan sonraki karantine ve sokağa çıkma yasağı olan günlerde de yardımcı ve destek olmaya devam edecekler. Yeter ki bizler, bize önerilen çalışmalara uyalım ve bu virüs belasını bütün dünya genelinde yok etmeye çalışalım ve bu beladan halas olalım.

Allah’a çok şükürler olsun ki, devletimiz güçlü, her konuda hazırlıklı ve eğitimlidir. Nüfusumuzun çoğunluğu tahminen 0/0 70’i kadarı gençtir ve eğitimlidir. Sağlık ordumuzda yeteri kadar, uzman hocalarımız, uzman doktorlarımız, uzman sağlık personelimiz vardır. Ayrıca sağlık hizmetleri veren makinelerimiz, teknik cihazlarımız, acil servislerimizde kullanabileceğimiz cihaz ve destek üniteleri, hastanelerimizde donanımlı yuğun bakım bölümleri vardır. Yeter ki bizler, bizlere önerilen kuralları ihlal etmeyelim ve uygulamalara uyalım. Biz kendimizi düşünür ve korumaya çalışırsak, ve herkes kendisinin sağlığını düşünürde korumaya çalışırsa işte o zaman tam önlemler alınmış ve virüse karşı korunmuş oluruz. Bunu yaptığımız zaman, kurtuluş yolu görünür ve Allah’ın yardımı ile bu beladan kurtulmuş oluruz.

Söke, insanı olgun, duyarlı ve sağlığını korumasını bilen ve kendi sağlığını önemsediği kadarda  kendi kardeşlerinin sağlığını düşünen ve korumaya çalışan özverilidir. Sokağa çıkma yasağına inanarak çıkmayacak, vatandaşlık görevini yapacaktır. Benim, buna inancım tamdır. Değerli yurttaşlarım, insanlık bir bütündür. Dünyamız tektir ve dünyamız yalnız insanların değil, bütün canlıların üzerinde yaşadığı geniş bir alandır. Çok büyük olmasına rağmen, uçakları, kanatları olmayan bir virüs, çok kısa sürede bütün dünyamıza yayıldı ve yeryüzünü sardı. İlk çıktığı günlerde insanlar, yayılmaması için yeterli önlemleri alsalardı, bu virüs bu kadar hızlı yayılmazdı. Bize kadar gelmez! Bizden uzakta! Çin’de kalır!” düşünceleri ve varsayımları ile oyalanırken, bütün dünyaya birden yayıldı. Sakın olaki, bize yayılmaz demeyim! Aman ha! Allah korusun herkese bulaşabilir ve yayılabilir. En iyi önlem ise kendinizi korumak olacaktır. Kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için lütfen kurallara uyun, önerilen kuralları elinizden geldikçe uygulamaya çalışın! 

Sağlıklı kalın, çevrenizdekilere virüs bulaştırmamaya dikkat edin. Allah hepimizi bütün insanlığı bu beladan halas etsin, AMİN!

 

Bu makale 149 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz