söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBEN BUNLARI UNUTMADIM


BEN BUNLARI UNUTMADIM

 

Uzun bir süredir ulusça korona ile yatıp kalkıyoruz. Ülkenin en önemli, hatta tek gündemi oldu. Bunu elbette yadırgamıyorum. Canlar telef oldu ve de olmaya devam ediyor. Ekonominin zaten sağlam olmayan çarkları belki de tamamen dağılma noktasına geldi. İnsanlar evlere hapsedildi. Toplu ibadetlere bile kısıtlamalar geldi. Bayramı bayram gibi kutlayamadık. Doğal olarak da gündemde devamlı olarak bu salgın öne çıktı. Bu süreç içinde en fazla sözü dinlenen adam da Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca oldu.

Ama salgın öncesi benim için önem arz eden konular vardı. Bunlar şimdilik salgının gölgesinde kaldı. Hatta şu golf tesisleriyle ilgili iddialarımı yargıya da taşımıştım. Salgın nedeniyle adliyelerin de tatile girmesi bu süreci de geciktirdi.

Ama ben vazgeçmedim. Vazgeçmeye de niyetim yok.

***

Hep söylediğim bir şey var; bir konuda ya da birileri hakkında yazdıklarınızın içeriği ne kadar ağır ve ne kadar suçlayıcı olursa olsun, eğer doğruları yazıyorsanız karşı taraftan hiç ses çıkmıyor. Bırakın yargıya gidip hukuk çerçevesinde hak aramayı, konuyu dost meclislerinde bile dile getirmiyorlar. Yani “yazar yazar usanır, sonra da unutulur” düşüncesiyle hareket ediyorlar. Çok zaman durum öyle de oluyor. Çünkü ülkemizde gündem çabuk değişiyor.

Belki  bu sefer de böyle olacağını düşündüler. Cevap verilmezse bir süre yazıp usanacağımı ümit ettiler. Ama öyle olmadı. Yazarak sonuç alamayınca adliyeye gidip şikayetçi oldum. Belki de böylesi daha iyi oldu. Eteklerdeki taşları yargı önünde dökmek çözüme katkı bakımından daha yararlı olur diye düşünüyorum.

***

Golf tesisleri ve su yağması konularında yargı  önünde olumlu sonuçlar alırsam daha sonra Latmos’ta doğayı ve tarihi tahrip eden madenler konusunda da aynı yolu izleyeceğim. Çevre katliamına izin vermeyeceğiz. Adeta şehrimizin yanında olan ve çimento tozlarını sık sık üstümüze püskürten çimento  fabrikasını da unutmadım.

Doğanın binlerce yılda meydana getirdiği ve Söke’nin bir zenginliği olan Şarlak bu fabrika nedeniyle kuruma aşamasına geldi. Kimse de bunlara ses etmiyor. Yani bir tane ilkokul yaptırınca bütün günahlar görmezden geliniyor.

Bunun da böyle sürmesi mümkün değil.  Bunlar bu kentin gerçek gündemleridir.

Bu konularda gösterilecek hassasiyet gelecek kuşaklara karşı görevimizdir.

***

Son söz; şu virüs salgını sağlık sorunlarının çok ötelerine geçti. Sağlıkla birlikte ekonomiyi ve sosyal hayatı  da zedelerken gündemi  de sürekli işgal ederek sorunlarımızın çözümünü engelledi.

Bu sorunları daha etkili ve yetki makamlara taşıyacak bir vekilimiz de yok ki...

 

Bu makale 1086 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz