söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiÇALIŞMADAN KAZANMAK


ÇALIŞMADAN KAZANMAK

 

AKP Milletvekili Sayın Rıza Posacı partisinin Germencik kongresinde Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nu hedef alarak “çalışmadan kazandığını” ifade etmiş. Siz böyle söylerseniz size de sorarlar Sayın Vekilim; siz ne yaptınız? Bir faninin elde edebileceği en büyük onur olan milletin geleceğini tayin etme adına hangi hayırlı hizmetleri yaptınız? Siz Sayın Vekilim, benim gibi emekliye, ya da bir topan ekmeği evine götürebilmek için zaman tanımadan çalışan esnaf ve zanaatkara, ya da geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı yetişebilmelerine katkı sağlayacak hangi çalışmaları yaptınız?

Adınızı Ankara’da duymuyoruz da, Aydın’da da duyarsak işte böyle, sadece başkalarını eleştirirken duyuyoruz. Keşke hizmetlerinizle duyabilsek…

***

Siz şikayet ve eleştiri değil, hizmet makamında bulunuyorsunuz. Aydın’ın, özelde de Söke’nin sorunları için tek bir laf ettiğinizi duymadık.  Çözüme yönelik olarak da ne bir girişim,  ne de bir düşünce ve öneriniz olmadı.

Neymiş; Büyükşehir Belediye Başkanı çalışmadan başkanlık kazanmış.  Bu işi böyle ifade ederseniz yarın birileri de çıkar, AKP “18 yıldır çalışmadan iktidar oluyor” der. Bunlar hep halkı küçük görme,  halkın iradesini anlayamama halleridir.

Sayın Vekil kendisinin nasıl milletvekili olduğu konusunda kuşkular içinde diye düşünüyorum. Halkın iradesiyle vekil olunabileceğine inanmıyor. Elbette ki sizleri listelere genel başkanlarınız yazıyor ama sonuçta kararı halk veriyor.

***

Bir ilçe kongresinde partinizin o ilçeyle ve de ilimizle ilgili düşünce ve planlamalarını konuşup partililerinizle paylaşacağınıza büyükşehri konuşmak niye? Anlaşılan AKP tarafından Germencik’e çakılan bir çivi  dahi yok ki o toplantıda dile getirilmedi.

Özlem Çerçioğlu çalışmadan kazanmadı Sayın Vekil. Ona siz bile yardımcı oluyorsunuz. Bakın bir laf ettiniz Özlem Hanım belli başlı hizmetlerini sayarak kamuoyunda hafıza tazeledi. Ona bu fırsatı siz verdiniz.

***

Biz bizim Sökeli Vekilimizi bu türlü beyanatları için eleştirirdik de, o artık daha soğukkanlı davranıp daha az konuşmaya başladı. Ama AKP’de bütün vekillerimizin bazen fabrika ayarlarına dönmeleri gerekiyor. Eskiden sık sık belli yerlerde toplanılır “Siyaset Okulu” adı altında bir seminerden geçerek kendilerini geliştirirlerdi. Şimdi artık olmuyor mu bilmem.

Olsa çok iyi olurdu. İlla ki  faydası olur…

Özlem Başkan da Sayın Posacı için biraz ağır konuşmuş. “Ziyaret ettikleri  Koçarlı ve Bozdoğan belediyelerini  Aydın Büyükşehir Belediyesi yapmıştır.”

Bunlar hep çok ve gereksiz konuşmanın sonuçları. Kendilerini  neden konuşmaya mecbur hissediyorlar onu da anlamıyorum.

Bu vesileyle Sayın Çerçioğlu da hizmetleriyle ilgili bazı hatırlatmalar yapmış:

“Belediye hizmet binası, Kent Meydanı, altında iki katlı otopark, modern bir otogar ve daha birçok hizmeti  sayabilirim…”

 Efemizin ilçelerde de pek çok hizmetleri var. 18 yıllık AKP iktidarı da Aydın’a yaptıkları hizmetleri bir saysa, kim çalışmadan kazanmış, bir anlasak…

 

Bu makale 792 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz