söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiERMENİLER'İN GERÇEK AMAÇLARI NEDİR VE NEYİN PEŞİNDELER?


ERMENİLER’İN GERÇEK AMAÇLARI NEDİR VE NEYİN PEŞİNDELER?

 

Hatırlarsanız, bundan bir hafta önce yazdıklarımın içinde “Fransa Ne İstiyor?” başlıklı bir yazım vardı. Bu yazımda, Fransa’da yaşayan, Ermeni kökenli Fransızların başta Fransa Cumhurbaşkanı Monsieur (Mösyö) Macronu, daha sonra da Fransız politikacılarını kışkırttıklarını ve Fransa ile Türkiye arasında olaylar yaratmaya çalıştıklarından söz etmiştim. Türkiye, Yunanistan sürtüşmesinden yararlanmak ve bir savaş çıkararak, Türkiye’yi özellikle AB ülkelerinden ve ABD’den dışlatmayı amaçlıyorlardı. Bu nedenle de, Fransız Ermenileri, her türlü diplomasiyi kullanarak, bir Türk – Yunan savaşı çıkartarak, tıpkı 1910’lu yıllarda olduğu gibi Türkiye’nin düşmanlarını artırıp, zayıflamasını istiyorlardı. Fransa’da yaşayan Ermeniler, hatırlayın bir Kürtler savunucuları olmuşlardı. Bay ve bayan Miteran, Kuzey Irak’ta Kandil’de PKK. Ya para ve silah yardımı yaparak, Türkiye’yi bölmek parçalamak istiyorlardı. Amaçları Kürtleri sevmek veya onlara devlet kurdurmak falan değildi. Onların amaçları, Doğu Anadolu’yu işgal ederek, “BÜYÜK HAİSTAN”ı kurmaktı. Şimdiki haliyle bu hayallerini gerçekleştirmek mümkün değildi. Bu oyunu Rahmetli Orgeneral, Kenan Evren 12 Eylül 1880’ de yaptığı ihtilalle bozdu. Türkiye’yi bölünüp parçalanmaktan kurtardı. Ermeniler ve onlara arka çıkanlarda başta Fransa’da yaşayan Fransız Ermenileri bu kere Ermenileri Azerbaycan üzerine saldırmaya başlattılar. Bu saldırılar sonunda Ermenistan Dağlık Karabağ topraklarını işgal ettiler. O günden bu güne kadar, Azarbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ, Ermeni işgalinde idi. Oradaki Azerilerde ya katliama maruz kaldı, ya da yurtlarından ve yuvalarından sürüldüler.

Şimdi bakın, Fransa’nın ve AB’nin baskılarına boyun eğmeyen Türkiye’ye karşı bir girişim hamlesi fırsatı bulamayan bu tarihi düşmanlar, bu kere Azerbaycan’a saldırmaya başladılar. Amaçları, Türkiye’ye bulaşmak ve güvendikleri batılıların üzerimize yüklenmelerini sağlamaktır. 

Ey Ermeniler, siz bir asır önce Van’da, Ağrıda, Muş’ta Kürtleri kitleler halinde öldürmediniz mi? Şimdi utanmadan, Kürtler’le dost olduğunuzu hangi yüzle söylüyorsunuz? İşgal etmek istediğiniz Doğu Anadolu’nun çoğunluğunda Türkiye Kürtleri yaşamıyor mu? Kimi kandırıyorsun? Kars’ta, Ardahan’da, Iğdır’da, Sarıkamış’ta ve Erzurum’da yediğin Türk dayağını ne çabuk unuttun!.. Sen unuttusan ben hatırlatayım, 1910 ile 1917 yılları arasında, Kuzeydoğu Anadolu’yu işgale kalkıştığında, seni ve silahlı çetelerini darmadağın eden Karslılar’ın, Erzurumlular’ın, torunları şimdi orada daha güçlüdür ve senin beynini dağıtmaya hazırdırlar. Aklını başına topla da, 1917‘de yaptığın hatayı asla bir daha tekrar etme!.. Yoksa seni şimdi onların elinden kimseler kurtaramaz!.. Halit Paşaların, Kazım Paşaların oralarda destanları ağızdan ağıza okunuyor. Yerinde rahat dur, Güney Kafkaslar’da huzurla dalgalanan barış bayrağını kanlandırma. Yoksa dökülen kanın çoğu senin kanın olur.

 

Bu makale 273 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz