söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiDOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVMAZLAR!


DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVMAZLAR!

                                                 

TBMM’de geçtiğimiz günlerde bir konuşma yapan Akparti Ankara Milletvekili Orhan Yegin, Ankara Garı’nda ki yapılan patlamayla ilgili hem İktidarın ve hem de muhalefetin alkışlarını aldı.

Ankara Akparti Millet vekili Orhan Yegin Konuşmasında: “ Bu anlamlı ve güzel şehrimizde 10 Ekim 2015 tarihinde kana boyayan ve tüm ülkeyi, ve hepimizi, ayrıştırmadan hepimizi yasa boğan hain bir terörür saldırısıyla hep beraber bir acı yaşadık. Çok açık ve net konuşalım. Kaynağı, söylemi, amacı, adı ne olara, tanımlanırsa tanımlansın, her ne olarak belirtilirse belirtilsin her türlü terör eylemlerinin ve terör örgütünün karşısındayız. Geçmişte askerimize, polisimize, korucularımıza, kamu görevlilerimize ve masum vatandaşlarımıza karşı yapılan terör saldırıları ile Ankara tren garında sivil ve savunmasız vatandaşlarımızı hedef alan saldırıda bir fark yoktur.

“Terörün dini, mezhebi, ırkı ve düşüncesi olmaz! Bir yerde bir terör saldırısı varsa bu saldırıyı, zulmü kimin yaptığına bakmadan onun karşısına dikiliriz. Bir yerde bir acı varsa biz o acının sahibi hangi siyasi görüşten, hangi renkten, hangi desenden, hangi tenden olursa olsun ona bakmadan o acıyı en derinden paylaşır, onun la beraber yaşamaya gayret ederiz. Dayanışma ve kararlılık, teröre vereceğimiz en büyük, en anlamlı karşılık olacaktır.”

Doğruları konuşan bu değerli vekilimizi  TBMM de hem iktidar millet vekilleri ve hem de muhalefet gruplarındaki millet vekilleri alkışladılar. Meclis konuşmalarında ve dışardaki konuşmalarında böyle olsalar, bu memlekette çözülmeyecek sorun kalmaz.

BU KONUŞMA MECLİSTE NASIL KARŞILANDI VE ALKIŞLANDI?

• İbrahim Aydemir (AK parti Erzurum Milletvekili- “Ağzına Sağlık!” dedi.

• Özgür Özel (CHP. Grup Başkanvekili)- “Hatibin konuşmasını ben tekdirle dinledim. Ama şöyle bir şeyi bekleriz: Seneye birlikte gidelim.

• Bülent Turan (Akparti Grup Başkan Vekili): Tabii ki oraya gitmek isteriz, beraber olmak isteriz ama bunu hele bunu yoklama gibi bir kere bunu böyle bir kere  yapar gibi saymaya kalkarsanız istemediğimiz 

• Meral Danış Beştaş (HDP )Hatibin konuşması hatibin konuşması taktir edilmeyecek gibi değil.

Demek ki insan doğru konuştuğu zamanı , onu hiçbir zaman, “Bak  sen doğru söyledin, gel seni dokuz köyden kovuyoruz!...” demiyorlar. Özelliklede ona destek ve yardımcı bile oluyorlar. Hani bir Ata sözünde şöyle der: “Doğru Söyleyeni dokuz köyden kovarlar.” “demek ki bu söylem daha değerli hale gelmek için daha güzel konuşulmalı ve yazılmalı için söylenmiş bir söz dizisidir

Böyle Milletimizin birlik ve beraberliği ve barış içinde yaşamalarını sağlamak üzere konuşanları bizde tebrik ede ve teşekkür ederiz.

 

Bu makale 684 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz