söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiYENİKENT'TE DERE ÇALIŞMALARINI GÖRDÜM ÇOK GÜZEL, AMA


YENİKENT’TE DERE ÇALIŞMALARINI GÖRDÜM ÇOK GÜZEL, AMA AYDIN CADDESİ’NDE HARAB OLMAYA TERKEDİLMİŞ, HAVUZLAR İSE BAKIMSIZ VE ÇOK BERBAT! YENİLERİ YAPACAĞIM DİYE, YAPILI OLANLARI TAHRİP EDEN, MANTIĞI VE DÜŞÜNCEYİ ANLAMADIM!..

 

Yenikent’teki dere çalışmalarını gördüm, çok güzel. Büyük para ve emekle yapılıyor. Yapılan yerler gerçekten Yenikente yeni bir ruh ve çevre kazandırıyor. Sayın Süleyman Toyran’ın başlattığı, yeni başkanında çalışmalarını devam ettirdiği proje çok güzel ve sevindirici olurken; Aydın Caddesi’nde Necdet Özekmekçi döneminde yapılan fıskiyeli havuzlar susuzluktan, bakımsızlıktan, sahipsizlikten harap oluyor. Bu çalışmaların hepsini CHP’li belediye başkanları yaptılar. Bugün tahribata terk edenlerde yine CHP’li belediye başkanları. Madem bu güzel eserler tahribata terk ediliyorsa, daha önce neden yapıldılar? Madem halkımıza yararlı olması amacıyla yapıldılarsa, bugün neden halka hizmet vermeyip te harap olmaya terk ediliyorlar?

Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü olan Sayın Fatih Akkentli bu güzel eserlere kaç yıldır su verilmediğini, Su İşleri Müdürlüğünce neden korunmadığını ve susuz bırakıldığını bir gün olsun gündeme getirmedi. Burada yapılı olan bu güzel eserleri harabeye çevirmeye çalışanlardan neden hesap sorulmuyor? Aydın’da havuzlarda su gümbür gümbürken, Söke’de neden kupkuru? Fatih Akkentli, hiç bu eserleri gidip görüp, ilgililerden hesap sordu mu? Söke’de uzun yıllardan bu yana belediye yönetimi CHP’li belediye başkanları tarafından yönetiliyor.

Söke’de kanalizasyon ve yağmur suları kanalları çoktandır temizlenmiyor. Zaman zaman Yenicami Mahallesi Çamlık Sokak hattında tıkanmalar yaşanıyor, bu tıkanmalar açılıyor, ama birkaç ay sonra yeniden başlıyor ve lağım suları yüzeye çıkarak çevreyi kirletirken, kokularda insan sağlığına zarar veriyor. Vatandaş bu arızaları haber vermek için ilgili telefonu aradığı zaman, o hat dolu olduğundan, bir türlü ulaşamıyor ve kapatmak zorunda kalıyor. Bazan bir hafta patlak sular merkeze ulaştırılamıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesinin her ilçe merkezinde AKSİ şube müdürlükleri vardır. AKSİ Genel Müdürlüğüne haber vermeden AKSİ Şube Müdürlüğüne verilmesi daha uygun değil mi? AKSİ Genel Müdürlüğü hattından ilgililere ulaşılamıyor. Ulaşılamayınca da müdahale yapılamıyor. Böyle durumlarda ise özellikle su patlaklarında çok büyük su kayıpları yaşanıyor.

Belediyelerin görevleri sadece yeni hizmet tesisleri yapmak değil, yapılı tesisleri de korumak, onarmak ve işler hale getirmektir.  

Şimdi Soruyorum: “Aydın Caddesinde ki o güzel havuzları korumak, bakımlarını yapmak ve amaçları doğrultusunda işletmek kimin görevidir? Belediye zabıta Müdürlüğünün mü? AKSİ Genel Müdürlüğü Söke Şube Müdürlüğünün mü? Vatandaş haklı olarak soruyor. Benden yazmamı istiyorlar. Bende her şeyi bilen bir insan değilim ki yanıt vereyim. Benim görevim, vatandaşların isteklerini gazete yoluyla ilgililere duyurmak ve önlemlerini almalarını istemektir. 

Fatih Akkentli’ den özellikle ricam şu: Aydın caddesinde harabeye terk edilen bu güzel eserleri görsün, sorumluların o güzel eserleri o hale getirdiklerinin hesabını sorsun. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı gelip de Söke’de neyin ne durumda olduğunu bilmesi imkansızdır. Ama Söke Koordinatörü olan kişinin böyle konuları araştırıp başkana rapor etmesi ise görevidir. Umarım araştırır ve bu güzel eserlerin tahrip olmasına engel olur. 

 

Bu makale 470 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz