söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKELİ VEKİLİMİZ KURTARICI OLMAK İSTİYOR


SÖKELİ VEKİLİMİZ KURTARICI OLMAK İSTİYOR

 

Tam da Sökeli Vekilimizin sesi çıkmıyor diyecektim, kendileri konuşmaya başladılar.  Hem de ne konuşma… Konuşmasa belki daha iyiydi. Atatürk’ü kurtaracakmış. Hem de kurmuş olduğu parti olan CHP’den kurtaracakmış.

Sayın Vekil,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk kendisi kurtarıcıdır. Bu ülkeyi işgalci düşmanlardan kurtarmıştır. Yedi düvelle savaşmış, Yavuz Vekilimin partisinin her zorlukta “dış güçler” diye mazeret ürettiğini gördüğümüzde, o dış güçleri her türlü zor koşulları hiçe sayarak bu ülkeden sürüp çıkaran büyük kurtarıcının kurtarılmaya ihtiyacı yoktur.  Yavuz Vekilimin eğer geçmişimize biraz olsun saygısı  varsa, minarelerimizden günde beş  vakit okunan ezanların hürmetine, hatta milletin vekili olarak oturduğu meclis sıralarının hürmetine Atatürk’ü rahat bıraksın. Ona zaten çok şey borçluyuz. Atatürk elbette ki bütün ulusun atası ve kurtarıcısıdır. Devletimizin kurucusudur. Kimsenin de tekelinde değildir. Vekilimiz de Atatürk için  illa ki  bir şey yapmak istiyorsa yapabilir elbette. Bir fatiha okuyabilir. 

Bu kent halkı, yani  hemşerilerimiz kendisini vekil seçerken Atatürk’ü birilerinden kurtarması  ile ilgili bir talep  ve beklenti içine girmemişlerdi. Onlar Söke’nin çözüm bekleyen birikmiş sorunlarının çözümü için kendisini  vekil seçtiler. 

***

Sayın Vekilimiz  bütün dünyayı ve dahi ülkemizi  kasıp kavuran bu amansız salgın yalnızca ölümlere değil, başta esnaf ve zanaatkarlarımız olmak üzere günübirlik kazanıp evine ekmek götürmeye çalışan hemşerilerimizi ekonomik olarak büyük sıkıntılar içine düşürdü. Pek çok kardeşimiz ev kirasını, elektrik, su ve doğalgaz gibi ihtiyaçlarının faturalarını ödeyemiyor.

Sayın Vekilim illa ki  birilerini kurtarmak istiyorsa güç durumdaki hemşerilerini bu güçlüklerden kurtarsın. Bakınız, yeni tedbirler açıklandı. Pek çok kişi için sadece sokağa çıkma kısıtlaması olarak düşünülen bu uygulamalar yine pek çok kişinin daha ekmek paralarına engel olacaktır. Çalışmasına kısıtlama getirilen o mekanlardaki yalnızca işyeri sahipleri değil,  orada çalışan işçiler nereden ve nasıl para kazanacaklar? Kiralarını nasıl ve neyle ödeyecekler?

Evde kalmak ısınma ve aydınlanma masraflarımızı da arttıracaktır. Bunlar nasıl ödenecek?

Bazı kararları kağıt üzerinde almak elbette çok kolay. “Yasak” dersiniz, olur biter. Ama o yasağın sonuçlarına yönelik d tedbirler gerekmez mi? 

Ev kiralarına bir şey diyemiyorum. Çünkü bazı ev sahipleri o kira gelirleriyle ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Bu konuda devletin bir katkısı olabilir mi, bilemem. Ama en azından elektrik, su, doğalgaz gibi ödemeler ertelenemez mi?

Millete neredeyse kepenk kapattırırken belediyelerin emlak servisleri tahsilat yapabilmek için hafta sonları  bile açık kaldılar.

Yavuz Vekilim eğer illa ki birilerini kurtarmak istiyorsan kepenk kapatmak zorunda kalan esnafı kurtar. Onların yanında yevmiye ile çalışan personeli kurtar. Gece eğlence sektöründe çalışarak bir topan ekmek kazanmaya çalışan, şimdi yasaklar sonucu ekmeğini kaybeden işsiz  gençleri kurtar.

Yeter ki kurtarmak iste Sayın Vekilim, kurtarılacak o kadar çok hemşerimiz var ki…

 

Bu makale 991 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz