Borsa İstanbul'da İlk Gong Yarın Pamuk Varantları İçin Çalacak…


Borsa İstanbul’da İlk Gong Yarın Pamuk Varantları İçin Çalacak…

 

Sermaye piyasalarında çeşitliliği artıracak yeni yatırım aracı aracı kuruluş “Varantları'' Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlıyor.

Global varant piyasasınını önde gelen ihracatçılarından Borsa İstanbul'da gerçekleştirilecek gong töreninin ardından Türkiye'nin ilk varantları ihraç edilecek, Borsa İstanbul’da 2020’de çalınacak İlk Gong törenle Pamuk Varantları için çalacak. Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel, “Borsa İstanbul’da çalınacak İlk Gong töreni için heyecan ve umutla güzel işlerin olacağını düşünüyorum. Pamuğun finans sektöründe önemli bir enstrüman rolü üstlendiğini görmek bizleri gururlandırıyor.” dedi.

Borsa İstanbul’un önderliğinde Pamuk piyasasının değer kazanacağını belirten Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel çalınacak ilk gong için şu açıklamaları yaptı; “08 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 9:40’da Borsa İstanbul ve İş Yatırım davetleri ile Borsa İstanbul’da ilk gongu çalacağız. Pamuğun finans sektöründe önemli bir enstrüman rolü üstlendiğini görmek bizleri gururlandırıyor. Borsa İstanbul’da çalınacak İlk Gong töreni için heyecan ve umutla güzel işlerin olacağını düşünüyorum. Borsa İstanbul’un önderliğinde Pamuk piyasası değer kazanacak şöyle ki; Alım Varantları, belli bir vadede veya öncesinde satın alma hakkı verir ve yükümlülük vermez. Satım Varantları ise belli bir fiyattan bir dayanak varlığı belli bir vadede veya öncesinde satma hakkı verir. Böylelikle bu adımın Söke’mizin pamuğuna büyük bir değer ve katkı sağlayacağına gönülden inanıyor. Bu adımın Söke’mizin pamuk piyasası içinde hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Bu haber 598 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz