Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi gerçekleşti…


Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi gerçekleşti…

 

Programa Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanı sıra STB Meclis Başkanı Ali Özdericioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel ve STO Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay katıldılar...

 

“Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi” programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla ATO Congresium’da düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi açılışında yaptığı konuşmada, “Çağının ötesine geçemeyen şehirler, bir süre sonra cazibelerini yitirmeye mahkûmdur. Şehirlerimizde bir yandan tarihi, kültürü, medeniyeti koruyacak, diğer yandan yeni ihtiyaçlara uygun yatırımlara yöneleceğiz” dedi.

Toplantıya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başknaı Tunç Soyer de katılırken, ilçemizi temsilen Söke Ticaret Borsası (STB) Meclis Başkanı Ali Özdericioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel ve Söke Ticaret Odası (STO) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay katıldılar.

“Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi”nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirildiğini belirten Söke Ticaret Borsası Yönetim kurulu Başkanı Nejat Sağel, toplantıda belediye hizmetlerinin daha az maliyetle daha verimli şekilde gerçekleşmesini sağlayan akıllı teknolojiler ile belediyelerin vatandaşa daha etkin hizmet sunmalarına imkan tanıdığını; Hâlihazırda birçok belediyede kullanılmaya başlanan akıllı şehir uygulamaları daha çok çevre, ulaşım, yönetişim, güvenlik, sağlık ve coğrafi bilgi sistemleri alanlarında yoğunlaşmaktadır. Bu çerçevede, ülkemizdeki bütün belediyelerin doğal üyesi olduğu dünyada yerel yönetim konusundaki teknolojik gelişmeleri takip etmek, belediyelerimizin bu gelişmelere uygun yapılanmaları ve hizmet üretmelerine destek olmak ve tecrübe paylaşımını mümkün kılmak amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi”ni gerçekleştirildi. Konuyla ilgili yönetici ve uzmanları bir araya getirerek akıllı şehirlere geçiş sürecine ivme kazandırmayı hedefleyen bu kongrede belediyeler, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, girişimciler, firmalar ve dünyanın dört bir yanından uzmanları bir araya getirilerek bir platform olması bakımından ilk olma özelliğini taşıdığı bildirildi.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 769 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz