SÖKE HEYETİ, LİSANSLI DEPOCULUK İÇİN BAKAN VARANK'TAN DESTEK İSTEDİ…


SÖKE HEYETİ, LİSANSLI DEPOCULUK İÇİN BAKAN VARANK’TAN DESTEK İSTEDİ…

 

Lisanslı Depoculuk için Sökeliler güç birliği yaptı; bu kez Ankara’ya giderek Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan destek talep etti…

 

Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel, ilçemizde kurulma çalışmaları süren Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depo A.Ş.’nin faaliyetleri hakkında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’dan hibe destegi talep ettiklerini duyurdu…

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında ziyaret eden Söke heyetinde; AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz’un da yer alması Sökelilere Ankara’da moral oldu. 

Söke Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Özdericioğlu, Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel, Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım, Söke Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Çıtak, Doğanbey Tuzburgazı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Recai Tuncay ve Ulusal Pamuk Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Fuat Tanman’dan oluşan Söke heyeti, ilçemizde kurulma çalışmaları süren Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depo A.Ş.’nin faaliyetleri hakkında Bakan Varank’a bilgilendirmelerde bulunarak lisanslı deponun kurulumunda desteklerini talep ettiler.

Tarım ürünlerinin ticaretini geliştirmek, emniyetli ve sağlıklı koşullarda depolanmasını sağlamak ve ürün senetleri vasıtasıyla ticaretini kolaylaştırmak suretiyle Söke Ticaret Borsası üyelerinin mesleki faaliyetlerini etkinleştirmesine katkıda bulunmak için adimlari devam eden Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel; Lisanslı Depoculuk sayesinde pamuk daha sağlıklı ortamlarda depolacagindan tarımsal ürünlerde depolama nedeniyle yaşanan kayıpların azalacağını vurguladı. Ayrıca üreticilerimizin emeklerinin ve alın terinin boşa gitmeyecegini ve gelirlerinin artacağını belirten Sağel;  Bunun bilincinde olan Borsamızın öncülüğünde ilçemizdeki sivil toplum kuruşlarının temsilcileriyle pamuk lisanslı depo kurulması ve depoculuk faaliyetlerinin sürdürülmesi amacıyla, Söke heyeti olarak, Milletvekili Yavuz’un da desteğiyle, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan bu hususta desteklerini talep ettiklerini duyurdu.

Üreticilerin ihtiyaçları kapsamında kurulacak Lisanslı Depoculuk çalışmalarını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına aktardıklarını belirten Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel; “Argavlı mahallesinde 73 dönüm arazi üzerine kurulması planlanan Söke’nin başkanlığında ve Söke’ye yapılacak olan bu büyük yatırımı en kısa zamanda Sökemize kazandırmayı hedefliyoruz. Bakan Varank’tan bu hususta desteklerini talep ettik… Emin ve hızlı adımlarla ilerleyen bu projemiz şimdiden Sökemize ve bölgemize hayırlı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İlerleyen zamanlarda daha da güzel işler yapacağız inşallah.“ dedi.

Öte yandan Söke heyeti, daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman’ı da ziyaret etti.

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz’u da makamında ziyaret eden Söke heyeti, katkı ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

 

Haber - Yılmaz Salum

 

Bu haber 2977 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz