Sağel; “Gıdada Sahteciliğin Önüne Geçilmeli”


Sağel; “Gıdada Sahteciliğin Önüne Geçilmeli” 

 

Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel, gıda sektöründe yaşanan sahteciliğe dikkat çekti.

Gıdada sahteciliğin ciddi riskler taşıdığını, önüne geçilmesi gerektiğini belirten Başkan Sağel, “ “Zeytinyağı ve bal gibi ürünlerde düşük kalite ürün kullanımı sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu sebeple hem tüketiciler hem de üreticiler ciddi risk altında. Sağlığımızı tehdit eden bu unsurlarla mücadele etmekteyiz. Dolayısıyla gıda ürünlerini tüketici ile buluşturan firmalara çok büyük görev düşüyor. Bu görevlerden en önemlileri ise üretim tesislerinin sık ve sistematik denetimi ile tedarikçi ve dağıtıcılarının kalite standartlarının sürekli izlenmesidir. ”dedi.

“Tağşiş ve taklit gıdada büyük sorun”

Pandemi dolayısıyla kapanan iş yerleri nedeniyle bazı sektörler sekteye uğradığını belirten Sağel; “Sahte ve hile ile taklit, tağşiş ürün üreten firmalar emek hırsızlığı yapmakta ve insan sağlığını riske atmaktadır. Ayrıca çalışarak yoğun emek harcayan üreticilerinde hakkını yemektedirler.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, bu kapsamda hayata geçirilecek yeni yasal düzenlemeyle birlikte sahte gıda üretenlere verilen cezaların ağırlaştırılması ile ilgili sorunu TBMM’ye taşımıştır. Tağşiş ve taklit yapan firmaların sahte bir düzende ilerlememesi adına gerçek anlamda emek veren üreticilerimizin yanında bulunduğu ve büyük destek sağladığı için sayın vekilimize teşekkür ederiz.” diye konuştu.

 

 

Bu haber 1549 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz