Cumhuriyet Bayramı'nı kutladık…


Cumhuriyet Bayramı’nı kutladık…

 

Cumhuriyetimizin 97. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı… Yağmur nedeniyle bu yılki kutlamalar Cafer Efe Anadolu Teknik Lisesi Salonunda yapıldı. 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Ulusuna armağan ettiği Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümü yağış nedeniyle Cafer Efe Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi Salonunda kutlandı. 

İlçe Kaymakamı Soner Zeybek, Garnizon Komutanı Topçu Albay Murat Kandur, Belediye Başkanı Levent Tuncel törene katılanların bayramlarını kutlamalarının ardından saygı duruşu ve istiklal marşımız okundu.  

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Söke Kaymakamı Soner Zeybek yaptı. Zeybek konuşmasında; “Bugün, Cumhuriyetimiz'in 97. Yılı'nda bir arada olmanın büyük gururu içindeyiz. Büyük Türk Milleti'nin imkânsızı başararak Mondros'un izlerini sildiği ve Sevri hayale dönüştürdüğü bu büyük bayram hepimize kutlu olsun. Cumhuriyet, milletimizin hürriyet ve istikbâli uğruna verdiği varoluş mücadelesinin muazzam bir zaferle sonuçlanması sonrası gelen şanlı bir kazanımdır. Bu vesileyle Egemenliğin Kayıtsız ve Şartsız Millete ait olduğu tescillenmiş, ezelden beri hür yaşayan Türk Milleti ebediyen de hür yaşayacağını, büyük bir kahramanlık destanıyla tüm işgalci devletlere ve işbirlikçilerine haykırmıştır. Yakın zamanda 15 Temmuz 2016 gecesi ve sonrası yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki; iradesine ve bağımsızlığına kasteden, ülkemizin üstüne karabasan gibi çökmek isteyen, kökleri dışarıda olan terör örgütlerine ve işbirlikçilerine karşı kahraman milletimizin, Milli Mücadele döneminde olduğu gibi, yine tek vücüt olup canını siper etmekten bir an bile tereddüt etmediğine bir kez daha şahit olduk. Zira bu millet; vatan, bayrak ve istiklâli söz konusu olduğunda gözünü kırpmadan ölüme atılabileceğini, yüzlerce yıllık tarihi boyunca defalarca ispat etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, 97 Yıldır, “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” parolasıyla karşısına çıkan tüm zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmektedir. Bu yolda en büyük gücümüz, “fikri hür, vicdanı hür” sorgulayan, maneviyatı yüksek, adil nesiller yetiştirmekten geçmektedir. Bu itibarla kıymetli öğretmenlerimize ve yarınlarımızın teminatı öğrencilerimize daha güçlü bir Türkiye'nin inşasında büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir” ifadelerine yer verdi. 

Törende Yavuz Selim Anadolu Lisesi öğrencisi Merve Yüzlük ’Cumhuriyet Kuruldu’ adlı şiiri okurken, Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi de Ege Yöresi oyunlarını sergilediler. 

İlçemizdeki Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları ilk, orta ve lise dengi okulları arasında yapılan şiir, kompozisyon, resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin Kaymakam Soner Zeybek tarafından verilmesi ile  sona ererken, tören bitiminde de Kaymakam Soner Zeybek, Garnizon Komutanı Topçu Albay Murat Kandur, Belediye Başkanı Levent Tuncel törene katılanlara karanfil dağıttı.

Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıldönümü Söke’de yağmur nedeniyle Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu'nda kutlandı. 

Törene Söke Kaymakamı Soner Zeybek, Garnizon Komutanı Topçu Albay Murat Kandur, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel başta olmak üzere protokolün diğer üyeleri, askeri erkan ve öğrenciler de katıldı.

 

Bu haber 3332 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz