“Liseler Arası Şiir Yarışması” renkli görüntülere sahne oldu…


“Liseler Arası Şiir Yarışması” renkli görüntülere sahne oldu…

 

Söke Yavuz Selim Anadolu Lisesi’nin ilçemizdeki tüm özel ve resmi ortaöğretim kurumları arasında okul birincilerinin katıldığı "Liseler Arası Şiir Yarışması”nın finali Söke Şehit Faruk Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. İlçemizdeki 13 liseden yarışmaya 13 öğrenci katıldı.

Söke Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Tülay Sarayköylü, Gazetemiz yazarı Ali Sarayköylü, ilçemizdeki okul müdürleri ve çok sayıda davetlinin de katıldığı yarışmada; 1. Söke Yavuz Selim Anadolu Lisesi’nden Didar Pala, 2.  Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Abidin Mert Karademir, 3. ise Söke Anadolu Lisesi’nden Derya Tekeli oldu. Yarışmada ilçe birincisine 1000 TL, 2. ye 500 TL ve 3. ye ise 250 TL para ödülünün yanında yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmanın jüri üyelikleri Emekli Öğretmen şair ve yazar Oyhan Hasan Bıldırki, Emekli öğretmen şair ve yazar Abdulkadir Güler, Sınıf öğretmeni ve şair Bengü Kuzucu, Edebiyat Öğretmeni Ayşe Turan, Behiye Hanım Ortaokulu Türkçe öğretmeni Nahibe Can ve Behiye Hanım Ortaokulu Müzik öğretmeni İbrahim Halil Küçükbayrak tarafından gerçekleştirildi.

Söke Yavuz Selim Anadolu Lisesi Müdürü Cahit Başaran, yaptığı açıklamada; “Söke Yavuz Selim Anadolu Lisemizin "Liseler Arası Şiir Yarışmasında" öğrencimiz Didar Pala ilçe birincisi olmuştur. Yarışmada Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi A. Mert Karademir 2. Söke Anadolu Lisesi öğrencisi Derya Tekeli ise 3. olmuştur. İlçemizdeki 13 liseden yarışmaya katılan 13 öğrencimizi de kutluyorum. Öğrencileri hazırlayan tüm edebiyat öğretmenlerine teker teker teşekkür ediyorum. Bizleri varlıkları ile onurlandıran Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ali Cirit, Söke Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Türk, Hilmi Fırat Anadolu Lisesi Müdürü Engin Karagöz, Şehit Faruk Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mahmut Civelek başta olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Etkinliğin hazırlanmasında emek sarf eden edebiyat öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bu haber 148 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz