Yetkin Erdoğan - YÜCE ÖNDERİMİZ ATATÜRK'Ü ANIYORUZ


Konuk Yazar - Yetkin Erdoğan

Atatürkçü Düşünce Derneği

Söke Şub. Bşk. Yrd.

 

YÜCE ÖNDERİMİZ ATATÜRK’Ü ANIYORUZ

 

Türkiye Cumhuriyeti Devletini Modern, çağdaş, sağlam temeller üzerine kuran büyük devlet adamı, her savaşta muzaffer başkomutan, dahi ve bilge insan, büyük devrimci Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü sonsuzluğa gidişinin 83.Yıldönümünde saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

“Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” Yüce Atamızın bize miras bıraktığı Cumhuriyet’e ilke ve devrimlerine sözde değil, özde bağlı olmak gerekir.

Atatürk kendisini “Bağımsızlık benim karakterimdir” özdeyişiyle tanımlamıştır. Bu nedenle hayatının büyük kısmı cephelerde vatan savunmasıyla geçmiştir. Tam bağımsızlık, özgürlük ve ulusal egemenlik O’nun en önemli kişisel özelliğidir. Bu uğurda ömrü boyunca cephede dış düşmanla, ülkede iç düşmanla ve cehaletle savaşmıştır.

Yüce önderimiz, “Vatan savunması olmadıkça, savaş bir cinayettir.” Özdeyişiyle ”Yurtta barış, dünyada barış.”’ı ülkü edinmiştir. Sadabat Paktı ve Balkan Paktı’nı kurarak, Türkiye’nin komşularıyla barış içinde yaşamasını, siyasal, kültürel ve ekonomik alanda işbirliğini halinde olmasını sağlamıştır.

 Yaptığı iktisadi atılımlar sonucu Türkiye Cumhuriyeti’nin %10 büyüme ve kalkınma hızıyla dünya rekoruna ulaşmasını sağlamıştır.

Cumhuriyetçilik, Laiklik, Devletçilik, Devrimcilik, Halkçılık, Milliyetçilik ilkeleriyle, geleceğimize ışık tutmuş aydınlanma hareketini sürdürmüş, sağlam adımlarla ilerlememize yol göstermiştir.

O bilge insanın ilke ve devrimlerini özümsemiş yurttaşlar olarak bizler, Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar yaşatılacağına güvenip, inanıyoruz 

Bugünkü ortamda geleceğe güvenimiz biraz sarsılmış olsa da Atatürk’ün manevi mirası olan “Akıl ve bilim” Türk ulusuna,karanlıktan aydınlığa çıkış yolunu gösterecektir” Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.”

Bugün bize düşen görev, Türk ve dünya tarihini güvenilir kaynaklardan okuyup öğrenmek, Atatürk’ü O’nun ilke ve devrimlerini anlamak ve anlatmaktır. Yüce önder yalnız Türk ulusuna değil, dünyanın mazlum uluslarına önder olmuş bir dahidir.

“Beni görmek demek yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, duygularımı anlıyor ve hissediyorsanız bu kâfidir.” diyor yüce önder. Atatürk’ü sevmek, ilke ve devrimlerini özümsemek, yurdunu, ulusunu sevmek demektir. 

Ne mutlu ”Ben Atatürkçüyüm, ben Kemalist’im!”diyenlere.

Sevgili Atatürk ölmedi, aklımızda, gönlümüzde, yüreğimizin her atışında yaşıyor. Türk ulusuyla, Türkiye Cumhuriyeti’yle sonsuza kadar yaşayacak!..

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, yüce önderimiz ATATÜRK’Ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

 Ruhları şad olsun…

 

Bu makale 182 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz