Söke Ticaret Odası akredite oda oldu...

Söke Ticaret Odası akredite oda oldu... 2015 yılında 12. dönem akreditasyon sürecine dahil olmak için yaptığı başvuru kabul edilen Söke Ticaret Odası, 2016 yılının Aralık ayında tarafsız ve bağımsız …

Söke Ticaret Odası akredite oda oldu...

2015 yılında 12. dönem akreditasyon sürecine dahil olmak için yaptığı başvuru kabul edilen Söke Ticaret Odası, 2016 yılının Aralık ayında tarafsız ve bağımsız denetim kuruluşu Türk Loydu tarafından gerçekleştirilen denetime kadar çalışmalarını tamamlamış ve denetimden başarıyla geçerek akredite oda olma hakkına sahip olduğu duyuruldu.

Söke Ticaret Odası'ndan yapılan açıklamada; "Oda Sistemimizin iş dünyası nezdindeki saygınlığının artırılmasını, Odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi; EUROCHAMBRES ve İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamaları da dikkate alınarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modeli olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından geliştirilmiştir. 2005 yılına kadar İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile desteklenen Oda Akreditasyon Sistemi 2008 yılında Borsalarımızın da sisteme dahil edilmesiyle genişleyerek Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi haline dönüşmüştür. Oda/Borsalarımızın üyelerine “Beş Yıldızlı Hizmet” vermesi için fırsat oluşturan Akreditasyon Sistemi; Oda/Borsalarımızın yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstlenmektedir. Hedefimiz, tüm Oda/Borsalarımızın gelecek dönemlerde bu “Beş Yıldızlı Hizmet Yarışı”na katılmalarıdır. Akreditasyon sürecine başlayan oda ve borsalar; akreditasyon standardini oluşturan yönetim ve oda/borsa mevzuatı, mali yönetim, i·nsan kaynakları yönetimi, i·ş planlaması ve yönetimi, haberleşme ve yayınlar, bilgi ve i·letişim teknolojileri kullanımı, üye i·lişkileri, kalite, i·letişim ağı, politika ve temsil, bilgi, danışmanlık ve destek, i·ş geliştirme ve eğitim, uluslararasi ticaret, borsacilik faaliyetleri başlıkları altındaki 103 kriterden bağiımsiz denetçi kuruluşlarca denetlenerek akreditasyon statüsü kazanabiliyor. 2015 yılında 12. dönem akreditasyon sürecine dahil olmak için yaptığı başvuru kabul edilen Söke Ticaret Odası, 2016 yılının aralık ayında tarafsız ve bağımsız denetim kuruluşu Türk Loydu tarafından gerçekleştirilen denetime kadar çalışmalarını tamamlamış ve denetimden başarıyla geçerek akredite oda olma hakkına sahip olmuştur." denildi.

#

23 Şub 2017 - 00:00 - Seçiniz...


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Söke Ekspres Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Söke Ekspres Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Söke Ekspres Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Söke Ekspres Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.