CHP Söke Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akkentli, dur durak bilmiyor

Projeler masaya yatırıldı

Murat Sülünoğlu
Murat Sülünoğlu Tüm Haberleri
CHP Söke Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akkentli, dur durak bilmiyor
CHP Söke Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akkentli, dur durak bilmiyor
+2
Haber albümü için resme tıklayın

CHP Söke Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akkentli, dur durak bilmeden ziyaretlerini sürdürdü. Akkentli, kısa adı SÖGİAD olan Söke Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Murat Günal’ı ve Söke Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel’i makamlarında ziyaret etti. Akkentli ,iki başkan ile gelecekte birlikte yapacakları projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

CHP Söke Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akkentli, aday adaylığını açıkladığı 30 Kasım tarihinden bu yana yoğun bir tempo ile ziyaretlerini sürdürüyor.

Akkentli bugünde ilk olarak kısa adı SÖGİAD olan Sökeli Genç İş İnsanları Derneği’ni ziyaret etti. Akkentli’ye CHP Söke İl Başkan Yardımcısı Dursun Evren Akçaalan, CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan ve CHP Söke İlçe Örgütü üyeleri ile CHP Söke Kadın Kolları Başkanı Sibel Polat eşlik etti.

Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette Akkentli ve Başkan Murat Günal karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

ÖZCAN:”SÖGİAD’I BÜYÜK BİR PAYDAŞ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Burada konuşan CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, SÖGİAD’ı evleri olarak değerlendirdiklerini, bugün de bu evi örgütün içinden gelen adayları ile ziyaret etmek istediklerini ifade etti. Özcan, “Sizlere kardeşim diyorum. Çünkü bizim buraya bir evimiz olarak değerlendiriyoruz. Her anlamda bizim için. Yani memlekette zor işler üstlenmiş insanlarsınız ki, bunu kendi kaynaklarınızla ve kendi işbirliği organizasyonunuzla başarıyorsunuz. Bu çok kıymetli. Bugün yine evimize bir kardeşimizle beraber geldik. Kardeşlik hukukumuz olan örgütümüzün içinden, bağrından gelen bir adayımızla sizi ziyaret etmek istedik. Çok önemsiyoruz çok büyük bir paydaş olarak görüyoruz SÖGİAD’ı. Biliyoruz ki Söke için her zaman bir taşın altına elini gövdesini koyacak insanlardan oluşuyor. Biz de aynı felsefeyle, aynı akılla aynı düşüncelerle biz de aynı şekilde memlekete hizmet için yola çıktık” dedi.

AKKENTLİ: “NELER YAPABİLECEĞİMİZİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

Özcan’dan sonra söz alan CHP Söke Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akkentli, güzel karşılamadan dolayı teşekkür etti. Akkentli, “Bildiğiniz gibi 10 yıldır zaten büyükşehir belediyesinde koordinatörlük görevini yapıyorum. Belediyecilik anlamında yapabileceğimiz ne varsa biliyoruz. Sorunları biliyoruz, çözümlerini biliyoruz, potansiyellerimizi biliyoruz. Bu noktada Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütümüze danışarak yola çıktık. Allah nasip ederse de bir ay içerisinde adaylıklar belli olacak. Bugünden projelerimizi anlatmak için yola çıktık. Neler yapabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Onları hazırladık. Bir daha ki sefere sizin yanınıza geleceğiz, onları anlatmaya geleceğiz. Ama şimdi niye geldik? Şimdi usulen aday adaylığımız  noktasında usuldendir. Hani özellikle bir şey anlatmaya değil, zaten birbirimizi tanıyoruz biliyoruz, aday adaylığımı bir kez de benim ağzımdan duymanızı istedim.  30 Kasım Perşembe günü adaylığımızı açıkladık hem Söke Halkı hem örgütümüz yoğun teveccüh gösterdi. Güzel bir çıkış yakaladık. İnşallah aynı heyecanı devam ettiririz. Dördüncü yıl dördüncü dönemin sonunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olduğu bir ilçede bu kadar coşkulu bir karşılama ve açıklama açıkçası hiçbirimiz beklemiyorduk. Bunlar vatandaşlarımızın halkımızın partililerimizin üyelerimizin göstermiş oldukları teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlısı yola çıktık. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezimizde bizi burada görevlendirir ise neler yapabileceğimizi önümüzdeki dönemde hem iş adamlarının hem genç iş adamlarına hem de Söke’mize anlatacağız.” dedi.

GÜNAL:” İNŞALLAH YENİ DÖNEMDE YENİ BAŞKAN SÖKE’YE HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERİR”

SÖGİAD Başkanı Murat Günal da bundan sonra yeni gelen başkan ile Söke’nin hakettiği değeri görmesini diledi. Günal; Öncelikle hayırlı olsun. Bizde yabancı değiliz Söke’mizde her zaman bir sorumluluk bilinci ile destek olduk. Mesela biz geçen hafta genel merkezde bir mecliste ziyarete gittik 18 kişilik heyetle orda da tabii ki yeni bir oluşumla Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir yenilik hareketi başlamış içeride direk onu gözlemledik, tabii orada bir adaylık süreci daha devam ediyor. Geçen günde Özlem Başkanımızın yanındaydık. O da bizi çok güzel ağırladı. Söke ile ilgili ne yapabiliriz diye sohbet ettik. Tabii ki burada karar CHP genel merkezine ait. Biz istiyoruz ki bunu Özlem Başkanımıza da söyledi. Levent Başkanımızın hastalığından dolayı kötü giden bir yıl oldu. Boş kalan bir koltuk gibi olan başkanlık inşallah yeni gelen dönemde yeni başkan Söke’yi hak ettiği değeri alır. Hayırlısı olsun diyoruz biz tekrardan.” dedi.

AKKENTLİ VE CHP HEYETİ SÖKE TİCARET BORSASI’NI DA ZİYARET ETTİ

CHP Söke Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akkentli ve beraberindeki heyet daha sonra Söke Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Akkentli, Başkan Ahmet Nejat Sağel ile görüş alışverişinde bulundu.

SAĞEL:”SÖKE’NİN İYİ YERLERE GELMESİ İÇİN HEPİMİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZ”

Sağel, ziyarette ki konuşmasına Akkenli’yi cesaretinden dolayı kutlayarak başladı. Başkan Sağel,” İlk başta size teşekkür ediyoruz böyle bir cesaret gösterdiniz . Allah yolunuzu açık etsin. Yani her zaman Söke için bizler de biliyorsunuz hepimiz taşın altına elimizi koyuyoruz.  Söke’nin daha iyi yerlere gelmesi için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. 31 Mart seçimlerinde de tabii bütün mecliste grubu bulunan partilerin hepsi adaylarını gösterecekler belki ittifaklar olacak. Tekrar hepsine başarılar diliyoruz. Bizler tabii bu arada da yoğun bir koşuşturma içinde olacağız. Aday adaylarımız inşallah hayırlısı olur. Söke için hayırlısı olur, Aydınımız için, Söke’miz için hayırlısı olur” dedi.

ÖZCAN:” BORSAMIZ İLÇE EKONOMİMİZ VE TARIM AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”

CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan da, hoş ve güzel karşılama için teşekkür ederek, “Biz çok kıymetli bir kurumumuzu ziyaret etmekten büyük bir mutluluk ve onur duyduk. Çok önemli bir kurum, ilçemizin ekonomisi ve tarımı açısından. Tabii bu ziyaretimizin asıl maksadı hem bu yola çıkışımızda sizlerle bir fikir alışverişi yapmak hem de hazırladığımız makro projeler, adayımızın da biraz sonra açıklayacak olduğu genel çerçevenin üzerine sizlerin de kıymetli görüşlerini almak üzere geldik.”dedi

AKKENTLİ: “ADAYLIĞIMIZ AÇIKLANDIĞINDA PROJELERİMİZLE YENİDEN SİZE GELECEĞİZ”

Ziyaretin sonunda konuşan CHP Söke Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akkentli, Nejat Başkanın cesaretin dolayı tebrik ettiğini ancak kendisinin 2019 yerel seçimlerinden beri çalışmalarına başladığını söyledi. Akkentli, “ Ben de teşekkür ediyorum güzel karşılamadan dolayı. Nejat başkanım bu devirde zor dedi ama biz yaklaşık 2019 yerel seçimleri bittiği günden itibaren çalışmamıza başlamıştık. O günden bugüne bu çalışmamızı götürüyoruz. 30 Kasım 2023 Perşembe günü de Cumhuriyet Halk Partisi’nin Söke Belediye Başkanı aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Bugünkü ziyaretimiz başkan aday adaylığımızı Söke’mizin en önemli sivil toplum örgütü olan ticaret borsamıza meclisimize kendi ağzımdan duyurabilmek hem de önümüzdeki süreçte neler yapılabilir, projelerimize ekleyebileceğiniz katkı sunabileceğiniz bir şeyler var mı onları konuşmaya geldik. Zaten birbirimizi çok iyi tanıyoruz, her zaman omuz omuza çalışıyoruz çalışmaya devam edeceğiz. Bu koltuktan diğer koltuğa geçiyoruz. Ertesi gün ertesi sabah ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. İşlerin takibini, devamını yapacağız 5 yıldır bunu hazırlanıyoruz. Daha doğrusu ben kendim olarak uzun yıllardır hazırlanıyorum ama belediyecilik anlamında 5 yıldır bu konuya hazırlanıyoruz. Allah izin verirse, Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezimizin de takdirleri neticesinde 31 Mart’ta halkımızın oylarıyla bu koltuğa oturup Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını orada dalgalandırmak istiyoruz. Bugünkü ziyaretimizin amacı bu yarın ilerleyen günlerde adaylığımız açıklandığında projelerimizi açıklayacağız o zaman tekrardan ticaret borsamıza geleceğiz biz Söke’ye bunları yapmak istiyoruz diye anlatacağız bugünkü ziyaretimizin amacı bu Misafirperverlikten dolayı hem başkanımıza hem de meclis başkanımıza ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

08 Ara 2023 - 08:10 Aydin/ Söke- Siyaset

Mahreç  Murat Sülünoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Söke Ekspres Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Söke Ekspres Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Söke Ekspres Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Söke Ekspres Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.