18-05-2018 TARİHİNDE ARAMIZDAN AYRILAN DUAYENİMİZ HALİL ÖZŞARLAK…

Muzaffer İşlekel

A Takımı Kaptanı

Muzaffer İşlekel - 18-05-2018 TARİHİNDE ARAMIZDAN AYRILAN DUAYENİMİZ HALİL ÖZŞARLAK…

Fani dünyadan ebedi dünyaya göç etmesine rağmen onu unutmak mümkün mü? Yüce Allah’ın mekanında iyi yerde olduğunu inandığınız gibi kalbimize sevgi nakışıyla işlediğimiz ağabeyimizin cennet mekanı olsun.

1- Ömür çatlak bardağın içindeki su gibidir. İçsen de tükenir, içmesen de…

2- Milli hasılatın fetr başına ne düştüğü

3- Tekke, zaviye ve ribanların fayda ve zararları

4- Boş bakışların boş durduğunu

5- Maziye bir bakıver (Şarkısını) hangi duyguları haraketlendirdiği

6- Bir ok beni öldürmez ama bir demet gül beni parça parça yapar.

Her sabah buluştuğumuzda önce vatan, millet, bayrak ana konumuz olmakla beraber yukarıda yazdığım fakat ağabeyimizin ağızından düşürmediği konulardı.

İnançlı, sosyal, kültürel, vatan, millet kavramını en yüksek oktavda anlatan bir büyüğümüzdü.

40 sene beraber siyaset yaptık. Hiç bir zaman en hareketli anlarda bile çamurdan olsun bizden olsun demedi. Yalancı olmasın, kul hakkı yemesin, nankör olmasın, sözünün arkasında duran… Vasıflı, ileri görüşlü insanları sever ve kollardı.

Alex Karin’in

dediği gibi;

“İNSAN BİR MEÇHULDÜR…”

Halil Ağabey, bu düşünceyi çözmek için insanlara o kadar sabır ve sukünetle yaklaşır ki onlara fikirleriyle kontrol altında tutardı.

Bayrağını, vatanını seven hürmetkar, saygılı saygın. onun ötesinde insan gibi yaşamımıza imkan sağlayan şehitlerimizi ve Ulu Önder Atamızı anarken göz yaşlarına boğulan gözlerini görmenizi çok isterdim.

Büyük Önder Atamızın ve silah arkadaşlarının emaneti olan cumhuriyetimizi korumak ve sahip çıkmak için verdiği fikri ve düşüncelere topluma rehber olmuş ve ışık tutmuştur.

Halkımıza hizmet ve yol gösterme çabası içerisinde olan ağabeyizim, duygu sömürüsü baskısına maruz kalsa bile, bu hatayı işleyenlerle, kendini ikna etme metoduyla islah etmiş. Hiç bir mevkiye talip olmamış örnek olma meziyetini ön planda tutup topluma mesaj vermiştir.

Eczacılık mesleği dışında, sohbetlerinde ve yazdığı makalelerle ülkemizin ve Sökemizin ihtiyaçlarının neler olduğunu, bitmek bilmeyen bir enerji ve şuurla anlatmış ve olmaya çalışmıştır.

Ağabey!!

Ne Demiştin?

“ÖMÜR ÇATLAK BARDAĞIN İÇİNDEKİ SU GİBİDİR, İÇSEN DE TÜKENİR, İÇMESEN DE…”

Bizler inançlı insanlarız. Yüce Allah mekanını cennet yapsın… Kabrin Kur’an nuruyla dolsun, rahat uyu…

Gözlerin arkada kalmadı telkin ve öğütlerinle yeğenin Ayşe Kutay, iki evladı, kızım Zekiye Türkiş, torunlarım Mustafa Türkiş ve Mahire Türkiş senin bayrağını taşımak için eczacı oldular. Ebedi istirahatgahında sen rahat uyu. dualarımız seninle. Bu vesile ile bütün eczacılarımızın günlerini kutlar sağlıklı, sıhhatli günler dilerim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Muzaffer İşlekel - Mesaj Gönder

#

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Söke Ekspres Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Söke Ekspres Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Söke Ekspres Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Söke Ekspres Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.